"MET me w salonie" [PUSH] /odcinek 35.

  • 6 września 2020, 18:30
  • Iwona Krystecka
"MET me w salonie" [PUSH] /odcinek 35.
W dzisiejszym odcinku chciałam zaproponować Państwu operę o tyle nietypową, że współczesną.

Howard Moody pracuje w wielu różnych stylach muzycznych jako kompozytor, dyrygent i klawiszowiec. Jego kompozycje obejmują siedem utworów dla London Symphony Orchestra, dwie opery dla La Monnaie oraz dzieła dla Scottish Chamber Orchestra, Cultural Olympiad, La Folia, Ageas Salisbury International Arts Festival, English National Opera.

„Moje życie było niczym innym jak cudami…” - powiedział Howardowi Moody'emu, ocalały z Holokaustu i mieszkaniec Brukseli Simon Gronowski po premierze Sindbada w La Monnaie. To spotkanie było sygnałem startowym dla „Push”, opartego na historii Gronowskiego. W 1943 r. Zabrano go z koszar Dossin i wsadzono do pociągu do Auschwitz. Dzięki matce, która zepchnęła go z pociągu, udało mu się uciec. Ale „Push” to coś więcej niż cudowna historia wojenna. Wykracza poza historyczne fakty i rezonuje z doświadczeniami więźniów i uchodźców z przeszłości i teraźniejszości: „nasze życie w jednym worku”. Howard Moody, niezwykły budowniczy mostów zarówno jako kompozytor, jak i dyrygent, wypełnia swoją operę przesłaniem nadziei inspirowanym słowami Gronowskiego: „Chciałem żyć teraźniejszością i przyszłością, optymizmem, radością i przyjaźnią”. W tej produkcji Moody po raz kolejny łączy profesjonalnych muzyków i wykonawców amatorów - zarówno dorosłych, jak i dzieci - w wyjątkowym doświadczeniu teatralnym.

 

Iwona Krystecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe