Kacper Siwiak znalazł się w tercecie lubelskich reprezentantów na 65 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Ostrołęce [FOTO]

  • 2 dni temu, 17:16
  • Sławomir Żyłka
Kacper Siwiak znalazł się w tercecie lubelskich reprezentantów na 65 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Ostrołęce [FOTO]
Recytator Łukowskiego Ośrodka Kultury Kacper Siwiak wystąpił w dwóch koncertach eliminacji wojewódzkich 65.OKR.

W jednym w kategorii recytacja a w drugim z nową wersją monodramu „Diabeł” według prozy Ignacego Karpowicza.

Jednak to recytacja była dla Kacpra pomyślna. Tak uznała Komisja Artystyczna 65.OKR: Anna Krawczyk kierownik Pracowni Słowa - Studium Kultury Centrum Kultury w Lublinie, Michał Kurek recytator i aktor młodego pokolenia oraz Patryk Pawelec lubelski instruktor recytacji i czynny recytator. W repertuarze łukowskiego recytatora znalazł się fragment powieści „Sońka” Ignacego Karpowicza i wiersz „Podpalanie drzwi” Michała Książka.

Z tym repertuarem Kacper pojedzie na centralne eliminacje 65.OKR, które odbędą się w Ostrołęce. Tym razem udało się skomponować dobry zestaw tekstów. Stanowią one spójną całość a jednocześnie mogą istnieć samodzielnie. Walorem interpretacyjnym Kacpra jest to, że potrafił bardzo świadomie zapanować nad własną emocjonalnością i cielesnością.                           Jego przekaz nie był tylko wykreowany… a bardzo prawdziwy!

Treści tekstów przez niego artykułowanych są odzwierciedleniem współczesnej nam rzeczywistości. Dobrze, że młodzi ludzie jej nie zaklinają a kontestują.

To znak, że recytacja jest trybuną artystycznej niezgody na zło jakiegokolwiek wykluczenia. Dziękujemy i życzymy Ci Kacper tej prawdziwości podczas prezentacji na eliminacjach ogólnopolskich w Ostrołęce.
 

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe