Oglądanie w sieci dla dzieci i dorosłych [Antropocen] /odcinek 42.

  • 3 października 2020, 20:00
  • Iwona Krystecka
Oglądanie w sieci dla dzieci i dorosłych [Antropocen] /odcinek 42.
„Antropocen: epoka człowieka” to kręcony przez cztery lata z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu film dokumentuje formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią.

Narratorką jest Alicia Vikander, nagrodzona Oscarem za rolę w „Dziewczynie z portretu”. Film opowiada o ludzkiej działalności, która przekształca naszą planetę bardziej niż jakakolwiek do tej pory naturalna siła. Film ukazuje wybetonowane brzegi Chin, które zajmują dziś aż 60% wybrzeża kontynentalnej Azji, największe naziemne maszyny, jakie kiedykolwiek zbudowano w Niemczech, psychodeliczne kopalnie potasu w rosyjskim Uralu oraz metalowe kontenery w mieście Norylsk. Antropocen od lat 50. ubiegłego wieku stał się faktem i wyparł epokę halocenu. Czy oznacza koniec gatunku ludzkiego? A może jest początkiem czegoś nowego, niekoniecznie ludzkiego?

https://ninateka.pl/film/antropocen-epoka-czlowieka-jennifer-baichwal-nicholas-de-pencier-edward-burtynsky?fbclid=IwAR2u4Tm0V2pWGxJTTG0EOkb1uYpD-wW3cG7JHOetzp1pEb1BxmwCsfj6U14

Iwona Krystecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe