Gmina Łuków: Upamiętnienie ks. Franciszka Salezego Jezierskiego

  • 6 października 2020, 16:03
  • Gmina Łuków
Gmina Łuków: Upamiętnienie ks. Franciszka Salezego Jezierskiego
W Zespole Szkół w Gołąbkach zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca ks. Franciszka Salezego Jezierskiego.

To właśnie w Gołąbkach, na terenie obecnej gminy Łuków, urodził się przed 280. laty ten pisarz i publicysta czasów Sejmu Wielkiego zwany „Wulkanem Gromów Kuźnicy Kołłątajowskiej”.

Na uroczystość z tej okazji, która odbędzie się 14 października, zapraszają Wójt i Rada Gminy Łuków oraz Zespół Szkół w Gołąbkach i Sołectwo Gołąbki. Inicjatorem odsłonięcia tablicy jest Paweł Jezierski, autor strony internetowej www.kanonik-jezierski.pl, który po uroczystości w Gołąbkach, wygłosi prelekcję podczas konferencji pt. „Franciszek Salezy Jezierski – bohater czasów polskiego Oświecenia wywodzący się z ziemi łukowskiej”. Konferencja odbędzie się online 14 października o godzinie 13.30 i dostępna będzie na stronie https://www.facebook.com/Muzeum1920 Jej organizatorem jest Muzeum Regionalne w Łukowie.  

Grafika: herb rodziny Jezierskich 
 

Gmina Łuków

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe