Warsztaty filmowe "Moje korzenie" Kino Niepodległa 2020 /4-10 listopada 2020

  • 23 października 2020, 09:57
  • Iwona Krystecka
Warsztaty filmowe "Moje korzenie" Kino Niepodległa 2020 /4-10 listopada…
Łukowski Ośrodek Kultury i Kino Łuków zapraszają młodzież, dorosłych i seniorów na cykle filmowe Kino Niepodległa 2020.

Na wydarzenie składały się będą bezpłatne projekcje polskich filmów w Kinie Łuków, oraz panele dyskusyjne i warsztaty online z filmoznawcą. 

Cykl trzeci odbędzie się pod hasłem "Moje korzenie".

Zapraszamy na projekcje:

  • 4.11 godzina 10.30 „Pan Wołodyjowski”
  • 5.11 godzina 10.30 „Potop”
  • 6.11 godzina 10.30 „Ogniem i mieczem”

10 listopada 2020 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury o godzinie 16.00 odbędą się bezpłatne warsztaty online z filmoznawcą - temat: "Moje korzenie", działanie w formie panelu dyskusyjnego jako kontynuacja dla projekcji filmowych.

Prowadzącą będzie doktor Agnieszka Tambor, adiunkt na Uniwersytecie Śląskim. Wicedyrektor kierunku międzynarodowe studia polskie, kierownik programowy kursu przygotowującego do studiów w języku polskim oraz letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej. Od 2018 roku jest kierownikiem Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Klasy Konfucjańskiej. W 2015 roku obroniła rozprawę doktorską pt. „Film jako przedmiot i narzędzie nauczania kultury polskiej i języka polskiego jako obcego”.
W rozprawie zanalizowała możliwości wykorzystania filmów i seriali w nauczaniu kultury i języka polskiego jako obcego. Prowadzi zajęcia z analizy tekstów kultury i realioznawstwa dla słuchaczy Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego w Katowicach, Rzymie, Kolonii, Berlinie oraz Dublinie. Prowadziła seminaria i wykłady otwarte z zakresu kultury i sztuki polskiej m.in. we Lwowie, w Shenyang, w Pekinie w Edmonton, w Seulu, w Tokio i w Seattle. Od 2013 jest opiekunką studenckiego festiwalu filmowego „Made in Poland”, podczas którego polscy studenci Uniwersytetu Śląskiego przybliżają cudzoziemcom studiującym na UŚ polskie kino współczesne i klasyczne.

Działania w ramach realizacji zadania dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” oraz logotypu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Iwona Krystecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe