Animacja w czasach kwarantanny [Konkurs plastyczny dla przedszkoli „Wakacje na wsi”] /część 76.

  • 24 października 2020, 11:00
  • Tomasz Kanadys
Animacja w czasach kwarantanny [Konkurs plastyczny dla przedszkoli „Wakacje na wsi”] /część 76.
Łukowski Ośrodek Kultury zachęca dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w konkursie plastycznym „Wakacje na wsi”.

Organizatorem jest Urząd Statystyczny w Lublinie, realizujący tegoroczny Powszechny Spis Rolny. Tematem konkursu jest przygotowanie prac plastycznych prezentujących wspomnienia dzieci z wakacji spędzonych na wsi lub ich wyobrażenia na ten temat, z nawiązaniem do pracy rolników, zwierząt gospodarskich, maszyn rolniczych i innych zagadnień objętych Powszechnym Spisem Rolnym, który trwa od 1 wrześnie do 30 listopada 2020 r. i dotyczy ponad 1,5 miliona gospodarstw rolnych w całej Polsce.

Uczestnikiem Konkursu może być placówka wychowania przedszkolnego (przedszkole, oddział przedszkolny, zespół wychowania przedszkolnego, punkt przedszkolny) zlokalizowana na terenie województwa lubelskiego, a zadaniem uczestnika jest nadesłanie zdjęć prac plastycznych wykonanych przez wychowanków placówki wychowania przedszkolnego dotyczących tematyki spędzania wakacji na wsi, nawiązujących do zagadnień objętych Powszechnym Spisem Rolnym 2020, który realizowany jest przez Urzędy Statystyczne w całej Polsce i stanowi jedyne źródło pozwalające dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką (np. malowanie, kolaż, wycinanka, rysowanie, wyklejanie) przy wykorzystaniu np.: kredek, pasteli, farb plakatowych, długopisów, ołówków, akwareli, węgla, bibuły, kolorowego papieru i innych materiałów, jak również na komputerze w Paint. Prace powinny być wykonane w wybranym formacie A3 lub A4.

Prace konkursowe należy przesyłać w formie elektronicznej w postaci zdjęć, skanów lub plików JPG  do dnia 20 listopada 2020 roku na skrzynkę e-mail: [email protected], wpisując w tytule wiadomości: Wakacje na wsi. Cała wiadomość e-mail powinna być nie większa niż 15 MB. Jeżeli załączniki składają się na wielkość powyżej 15 MB, należy wysłać je w postaci kilku wiadomości.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 1 grudnia 2020 roku Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni o przyznaniu nagród telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Organizatora: https://lublin.stat.gov.pl/.

Regulamin konkursu dostępny jest m.in. na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Lublinie https://lublin.stat.gov.pl/aktualnosci/konkurs-plastyczny-dla-przedszkoli-pt-wakacje-na-wsi,171,1.html

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe