Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 11:01

"MET me w salonie" [Światowy Dzień Opery] /odcinek 42.

25 października obchodzony jest Światowy Dzień Opery.
"MET me w salonie" [Światowy Dzień Opery] /odcinek 42.

Z tą okazją związane będą dwa kolejne artykuły zawierające linki do koncertów, które odbywały się z tej okazji na całym świecie. W tym roku, kiedy globalna pandemia wpłynęła na życie wszystkich, a niesprawiedliwości społeczne na świecie stały się widoczne i dotknęły szersze społeczności, uzdrawiająca moc muzyki i sztuki jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Jednak ograniczenia dotyczące publicznych zgromadzeń wywarły druzgocący wpływ na sektor kultury, a zwłaszcza na sektor sztuk widowiskowych.

Opera jest językiem międzynarodowym, a jej historie odzwierciedlają zrozumienie natury ludzkiej i przyczyniają się do podtrzymywania wartości wolności i tolerancji. Opera powinna należeć do społeczności, w której została stworzona, i obejmować wszystkich tych, którzy ją tworzą. Musi obejmować zróżnicowany, ale połączony świat. Światowy Dzień Opery to okazja do podkreślenia znaczenia kultury w społeczeństwie.

Akt I to podróż od chóru Beethovena w Tokio do rosyjskiej pieśni ludowej. Znane fragmenty z Carmen Bizeta, Traviaty i Otello Verdiego, Turandot Pucciniego i Gianniego Schicchiego otaczają klejnoty Donizettiego, Korngolda i Cilei, ostatnie zaśpiewane przez słynną kanadyjską sopranistkę Sondrę Radvanovsky.

Akt II zaczynając się w Moskwie kontrastuje melodyjnego Donizettiego z dramatycznym Gluckiem śpiewanym przez Koreańczyka Hyesang Park i Amerykanina Anthony'ego Rotha Costanzo, a także z porywającym duetem z Rigoletto Verdiego. W duchu przesłania kultury światowej UNESCO, zawiera również arabską melodię, rosyjską pieśń, pasję hiszpańskiej zarzueli i niezwykłą 33-głosową kreację z Tajlandii.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Ostatnie komentarze
A Autor komentarza: Adam kruczkowskiTreść komentarza: Brawo EmilkaData dodania komentarza: 01.09.2023, 11:58Źródło komentarza: Emilia Orzeł z ŁOK wystąpiła dla pacjentów szpitala psychiatrycznegoAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Koncert wspaniały , wysokiej klasy artyści . Niech żałuję kto nie przyszedł bo warto było .Data dodania komentarza: 18.09.2022, 19:18Źródło komentarza: Finałowy koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie /18 września 2022Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Pomyłka w nazwisku Jan Jurczykowski ?Data dodania komentarza: 04.06.2022, 20:18Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria III [FOTO] [WIDEO]Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Hmmm, podobno jury ma zawsze rację, ale tym razem nieprzyznanie drugiego miejsca przy takiej liczbie świetnych młodych ludzi to zupełna pomyłka. Na szczęście jest nagranie... Zapis z regulaminu: Jury oceniać będzie wykonawców w kategoriach II, III, IV, przyjmując następujące kryteria oceny:  walory głosowe  dobór repertuaru do wieku i możliwości głosowych  muzykalność  interpretacja  emisja głosu  ogólny wyraz artystyczny No to zobaczcie wyróżnienia i trzecie miejsce.Data dodania komentarza: 04.06.2022, 17:31Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria II [FOTO] [WIDEO]Autor komentarza: jkaTreść komentarza: fajna impreskaData dodania komentarza: 27.05.2022, 18:55Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]Autor komentarza: KamilTreść komentarza: Niech ktoś zatrzyma to szaleństwo głosowania na Zuzannę i Nataszę, to uwłacza tym dzieciom i temu konkursowiData dodania komentarza: 24.05.2022, 20:32Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]
Najwyżej oceniane artykuły