Otwarcie wirtualnej wystawy „Drogi do Niepodległej" [FOTO] [VIDEO]

  • 5 listopada 2020, 12:00
  • Anna Karolkiewicz
Otwarcie wirtualnej wystawy „Drogi do Niepodległej" [FOTO] [VIDEO]
Od 5 listopada w Galerii PROwizorium oraz wirtualnej galerii oglądać można wystawę „Drogi do Niepodległej”.

Wystawa stworzona we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim z okazji emisji pierwszej monety z wizerunkami ojców niepodległości – prezentującej Józefa Piłsudskiego. Ekspozycja pokazuje Józefa Piłsudskiego jako wizjonera i charyzmatycznego przywódcę, który zjednoczył tysiące ludzi i porwał ich do walki o niepodległość. Poszczególne wątki przedstawiają Komendanta jako dalekowzrocznego polityka, dowódcę wojskowego obdarzonego zaufaniem podkomendnych, obywatela o demokratycznych przekonaniach, człowieka otoczonego legendą, ale przede wszystkim męża stanu, który jako Tymczasowy Naczelnik Państwa wziął na siebie ciężar odpowiedzialności za los odradzającej się ojczyzny. To również opowieść o dylematach, trudnych decyzjach, podejmowaniu ryzyka, niepowodzeniach i sukcesach. Wystawa prowadzi widza od momentu przełomowego – odzyskania niepodległości – drogą, którą wybrał Piłsudski, idąc za marzeniem o wolnej Polsce. Po raz pierwszy została zaprezentowana 11 listopada 2015 roku przed siedzibą Sejmu RP. Eksponowana była w oddziałach NBP w największych polskich miastach. Ekspozycja dostępna będzie dla odwiedzających galerię do 30 listopada 2020r.

Zapraszamy!
Link do wystawy : https://www.lok.lukow.pl/galeria/284,drogi-do-niepodleglej

Działania w ramach realizacji zadania dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” oraz logotypu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Anna Karolkiewicz

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe