Wernisaż wystawy Adriana Ambroziaka w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury

  • 27 lutego 2018, 12:47 (aktualizacja 11 lipca 2019, 14:01)
  • Tomasz Kanadys
Wernisaż wystawy Adriana Ambroziaka w Galerii PROwizorium Łukowskiego…
W piątek 23 lutego 2018 roku w Galerii PROwizorium ŁOK odbył się wernisaż wystawy Adriana Ambroziaka.

Adrian Ambroziak ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom uzyskał w 2011 r. w pracowni Grafiki Projektowej prof. Grzegorza Mazurka i dr. Sławomira Plewko. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym i rysunkiem. Uczestniczył w zbiorowej wystawie tyflografiki dla niewidomych „Pomiędzy światłem a dotykiem” w Lublinie i Druskiennikach. Rysunki swoje zaprezentował podczas wystawy studentów „Spojrzenia” w Lublinie.

Łukowski wernisaż był jego debiutem. Najbardziej lubi malować fragmenty natury, pejzaże. Inspiracji szuka w okolicznych polach i lasach. Nie jest płodnym artystą. Jego obrazy zazwyczaj powstają długo. Choć zdarzył się obraz, który powstał po dwóch godzinach, jego autoportret powstaje już od 2012 roku. Porzucił farby akrylowe popularne za czasów studenckich, na rzecz farb olejnych. I choć na początku kupował wiele różnych kolorów, poprzestał na trzech podstawowych i bieli. Dzięki nim jest w stanie uzyskać niemal wszystkie barwy. Rysować węglem nie lubi, za to chętnie oddaje się pracy z ołówkiem.

Podczas wernisażu odbyła się też degustacja sushi przygotowana przez Restaurację Decybel.

Wystawę prac Adriana Ambroziaka można oglądać w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury do 16 marca 2018 roku. Zapraszamy!!!

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (42)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe