Animacja w czasach kwarantanny [Konkurs dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej pt. „Spisowa krzyżówka językowa”] /część 78.

  • 26 listopada 2020, 09:00
  • Tomasz Kanadys
Animacja w czasach kwarantanny [Konkurs dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej pt. „Spisowa krzyżówka językowa”] /część 78.
Łukowski Ośrodek Kultury zachęca uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie pt. „Spisowa krzyżówka językowa” . Zadaniem jest przygotowanie do 30 listopada 2020 roku krzyżówki, której hasłem będzie angielskie słowo „AGRICULTURE”. Organizatorami konkursu są: Główny Urząd Statystyczny oraz Urząd Statystyczny w Lublinie.

Cel konkursu:

poszerzenie kompetencji językowych uczniów z zakresu słownictwa z języka angielskiego, związanego z zagadnieniami objętymi Powszechnym Spisem Rolnym, który trwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. i dotyczy ponad 1,5 miliona gospodarstw rolnych w całej Polsce,
rozwój umiejętności uczniów, takich jak logiczne myślenie, liczenie i wyobraźnia przestrzenna,
poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Powszechnego Spisu Rolnego 2020 wśród młodzieży.
Do wygrania atrakcyjne nagrody:

powerbanki
pendrive’y
koszulki
piłki
i wiele innych
Uczniu! Rozwiąż zadanie konkursowe i poznaj nowe słówka w języku angielskim związane z pracą rolników, zwierzętami gospodarskimi, maszynami rolniczymi i innymi zagadnieniami objętymi Powszechnym Spisem Rolnym 2020.

Pierwszych dwudziestu uczniów, którzy nadeślą poprawne rozwiązanie zadania konkursowego, otrzyma atrakcyjne nagrody!

Kto pierwszy, ten lepszy!

Regulamin konkursu tutaj https://lublin.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkursy-psr2020/konkurs-dla-uczniow-klas-7-8-szkoly-podstawowej-pt-spisowa-krzyzowka-jezykowa/

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe