I miejsce Kacpra Siwiaka z ŁOK na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Trzciance [WIDEO]

  • 1 grudnia 2020, 20:23
  • Tomasz Kanadys
kacper-siwiak-1-2
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ostatni weekend 28/29 listopada 2020 roku w Trzciance (woj. wielkopolskie) odbył się X Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera „Wyjście z cienia” w formule on-line.

Po eliminacjach wstępnych z 45 zgłoszonych nagrań konkursowych nominowano do finału 12 prezentacji wideo w kategorii młodzieżowej i 12 w kategorii dorosłych. Młodzież recytatorską z Łukowskiego Ośrodka Kultury reprezentował Kacper Siwiak, który zajął I miejsce w kategorii młodzieżowej.

Konkurs w Trzciance to bardzo prestiżowe ogólnopolskie wydarzenie, które skupia elity recytatorów z całej Polski ocenianych przez profesjonalną Komisję Artystyczną. W tym roku przewodził jej prof. dr hab. Krzysztof Skibski z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama  Mickiewicza w Poznaniu a członkami byli – Zuzanna Saporznikow aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza i Mikołaj Kubacki absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, obecnie w zespole krakowskiego Teatru Starego. Oboje są laureatami trzcianeckiego konkursu a w tym roku przyszło im stanąć po przeciwnej stronie. Cieszymy się, że do tej elitarnej grupy dołączył recytator z Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Kacpra do konkursu przygotował instruktor ŁOK ds. recytacji i teatru Sławomir Żyłka. Miło nam poinformować, że jego praca również została doceniona przez jury i otrzymał on nagrodę instruktorską. Gratulujemy!!!

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe