Warsztaty z mistrzem słowa w ŁOK [FOTO]

  • 9 grudnia 2020, 18:10
  • Sławomir Żyłka
Warsztaty z mistrzem słowa w ŁOK [FOTO]
Łukowski Ośrodek Kultury, w piątkowe popołudnie 4 grudnia 2020 roku, zorganizował warsztaty dla recytatorów.

Poprowadził je Maciej Czapski (ur. 2 września 1967 roku we Wrocławiu) – aktor teatralny, telewizyjny, głosowy oraz reżyser dubbingu. Absolwent wrocławskiej filii wydziału aktorskiego przy PWST w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1993 roku. Zadebiutował na scenie Teatru Dramatycznego w Legnicy. Współpracował także z Teatrem im. Wiliama Horzycy w Toruniu. Zdobywca Srebrnej Iglicy w plebiscycie na najpopularniejszego aktora Wrocławia. Obecnie jest kierownikiem artystycznym Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza przy Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Grupa łukowskich recytatorów skupiona przy ŁOK jest zróżnicowana wiekowo. Pan Maciej znalazł jednak wspólny mianownik tak prowadząc zajęcia aby zarówno dzieciom jak i młodzieży przekazać szerszy wachlarz warsztatu recytatorskiego z punktu widzenia aktora. Łukowscy recytatorzy dzięki już posiadanym umiejętnościom, ciekawie interpretują wybierane teksty zdobywając nierzadko nagrody i wyróżnienia. Jednak wiary w to, że recytacja to niezgłębiona i pełna tajemnic do odkrycia, dziedzina sztuki, nigdy za wiele. Takie podstawy jak rozgrzewka i artykulacja dzieciom trzeba przekazywać w formie zabawy a z młodzieżą już można zaryzykować formy dydaktyczne.

Nasze warsztaty odbyły się w formie pośredniej i spełniły oczekiwania małych i dużych. Dziękujemy recytatorom za aktywne uczestnictwo w takiej formie kształcenia głosowych środków wyrazu. Warto organizować dla Was takie spotkania.

A było to pierwsze, ale nie ostatnie...

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe