158. Rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego /22 stycznia 2021

  • 15 stycznia 2021, 21:10
  • Tomasz Kanadys
158. Rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego /22 stycznia 2021
Łukowski Ośrodek Kultury specjalnie na tę okoliczność przygotował część artystyczną „Nad nami Orzeł Biały”.

Scenariusz powstał z wykorzystaniem fragmentów powstańczych pieśni i wierszy z 1864 roku. Wystąpią recytatorzy Teatru Poezji ŁOK: Julia Semczuk, Julia Osiak, Ania Rokicka, Lena Aleksandrowicz oraz Maciej Radomyski.

Transmisja od północy z 21 na 22 stycznia 2021 roku na kanale YouTube Łukowskiego Ośrodka Kultury www.youtube.com/c/ŁukowskiOśrodekKultury

Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miasto Łuków zapraszają na 158. Rocznicę Wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystości mają upamiętnić największe polskie powstanie narodowe, powstanie przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Przypominamy, że wielu młodych łukowian zaciągnęło się do oddziałów powstańczych.

Obchody ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii zostały ograniczone do minimum i zostaną przeprowadzone w rygorze sanitarnym. W godzinach rannych w piątek 22 stycznia 2021 roku Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski oraz delegacja Łukowskiego Ośrodka Kultury złoży wieniec oraz zapali znicze pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza w Łukowie. Tą krótką część oficjalną zakończy odegrany na trąbce capstrzyk przez Antona Fartushnego.

Ze względu na obecna pandemię i związane z nią obostrzenia, nie odbędzie się tradycyjny marsz z pochodniami i kosami.

Jednocześnie w związku z obchodami 158. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego zachęcamy mieszkańców naszego miasta  i okolic do wywieszenia flag narodowych na swych posesjach i balkonach w dniu 22 stycznia 2021 roku, w celu upamiętnienia naszych lokalnych bohaterów. Cześć i chwała bohaterom!!! Cześć ich pamięci!!!

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe