Najnowszy hit Patryka Vegi „Kobiety mafii” w Kinie Łuków

  • 2.03.2018, 13:17 (aktualizacja 09.03.2018 12:44)
  • Tomasz Kanadys
Najnowszy hit Patryka Vegi „Kobiety mafii” w Kinie Łuków
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do Kina Łuków na film „Kobiety mafii”.

Najnowszy hit Patryka Vegi „Kobiety mafii” pobił dokonania „Nowego oblicza Greya”, notując najlepsze otwarcie kinowe 2018 roku. W premierowy weekend „Kobiety mafii” zobaczyło 684 000 widzów. Pod względem frekwencji jest to czwarte otwarcie polskiego filmu w historii krajowej kinematografii. Ciepło przyjęte przez widzów i krytyków „Kobiety mafii” to wnikliwe spojrzenie w głąb Grupy Mokotowskiej, która była jedną z największych organizacji przestępczych w Polsce. Tym razem jednak ukazane z perspektywy kobiet – żon, córek, partnerek i kochanek najgroźniejszych ludzi stolicy. Film ten pokazuje, że światem polskiej mafii rządzą mężczyźni, ale za ich czynami prawie zawsze stoją gotowe na wszystko kobiety.
Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossastołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska).
Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

produkcja: Polska
gatunek: sensacyjny
premiera: 22 lutego 2018 r. (Polska)
reżyseria: Patryk Vega
czas trwania: 135 minut
wiek: od 16 lat
wersja w Kinie Łuków: 2D polski

Zapraszamy na seanse filmu „Kobiety mafii” do Kina Łuków w dniach 2-4 oraz 6-7 marca 2018 roku o godz. 18:00 i 20:30, 5 marca 2018 roku o godz. 19:00 i 21:15, 8 marca 2018 roku o godz. 21:00, 9-11 oraz 13-15 marca 2018 roku o godz. 18:00 i 20:30 oraz w dniu 12 marca 2018 roku o godz. 19:00 i 21:15. Bilety w cenie 16 zł normalny i 13 zł ulgowy dostępne są w kasie Kina Łuków oraz na stronie TUTAJ.

Tomasz Kanadys
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe