Miasto Łuków: Relacja z warsztatów programowania Koduj z Gigantami

  • 17 lutego 2021, 13:00
  • Tomasz Goławski UM
Miasto Łuków: Relacja z warsztatów programowania Koduj z Gigantami
W dniach 13-14 lutego w Łukowie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łuków Pana Piotra Płudowskiego oraz Starosty Łukowskiego Pana Dariusza Szustka odbyły się bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat.

Ponadto ogólnopolski patronat honorowy objął także Ośrodek Rozwoju Edukacji. 

Podczas 8 edycji tej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej prawie 80 uczestników w Łukowie zobaczyło na czym polega programowanie a także poznało ciekawy sposób na połączenie świetnej zabawy z możliwością rozwoju swoich umiejętności.
 
W ramach warsztatów każdy uczestnik spróbował swoich sił w programowaniu i stworzył swoją pierwszą grę, aplikację mobilną na telefon, aplikację okienkową na komputer a także stronę internetową.

Giganci Programowania mają nadzieję, że udało im się zachęcić młodych fanów informatyki do nauki programowania i rozwijania kreatywnego myślenia.

Nauka poprzez zabawę to coś co wyróżnia szkołę Giganci Programowania, która ma swoją placówkę także w Łukowie!

Kolejne warsztaty odbędą się we wrześniu. Do zobaczenia! 

#ZaprogramujSwojąPrzyszłość
 

Tomasz Goławski UM

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe