The Metropolitan Opera: Live in HD część 1. MADAME BUTTERFLY /15 marca 2021

  • 2 marca 2021, 19:10
  • Ekipa Kina Łuków
The Metropolitan Opera: Live in HD część 1. MADAME BUTTERFLY /15 marca 2021
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny sezon retransmisji spektakli operowych z Nowojorskiej The Metropolitan Opera. Przedstawieniem wyświetlanym 15 marca 2021 roku o godzinie 19:15 będzie spektakl "Madame Butterfly".

Bilety w cenie 25 zł (normalny) oraz 20 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line TUTAJ

Composer/Author: Giacomo Puccini

Duration: 164 minutes

Cast sheet: Kristine Opolais (Cio-Cio-San), Maria Zifchak (Suzuki), Roberto Alagna (porucznik B. F. Pinkerton), Dwayne Croft (konsul Sharpless)

Creative team:

Karel Mark Chichon (dyrygent), Anthony Minghella (reżyseria), Carolyn Choa (przekaz reżyserii i choreografia), Michael Levine (scenografia), Han Feng (kostiumy), Peter Mumford (światło), Blind Summit Theatre (lalki)

Synopsis:

Słynny operowy wyciskacz łez w inscenizacji Anthony’ego Minghelli nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej.

Opowieść o młodziutkiej gejszy Cio-Cio-San, która naiwnie wierzy, że amerykański marynarz zawarł z nią małżeństwo z miłości i uczyni z niej prawdziwą amerykańską żonę, zmoczyła już miliony chusteczek na całym świecie. Pracując nad partyturą, Puccini przestudiował kulturę i muzykę Japonii, nie poprzestając na zwykłej stylizacji. Wplótł do kompozycji m.in. dziecięce piosenki towarzyszące zabawom w piłkę i muzykę towarzyszącą tradycyjnie świętu kwitnących wiśni. W tytułową postać tragedii wcieliła się Kristine Opolais, której heroiczną postawę dobrze pamiętają widzowie transmisji „Cyganerii”. Po zaśpiewaniu wieczorem wyczerpującej partii Cio-Cio-San zgodziła się zastąpić chorą koleżankę i wystąpić kilka godzin później – w transmitowanym spektaklu popołudniowym – jako Mimì.

Ekipa Kina Łuków

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe