Łukowski Ośrodek Kultury oraz Kino Łuków zapraszają na bezpłatny seans „Generał Nil”

  • 8.03.2018, 13:02 (aktualizacja 14.03.2018 11:06)
  • Tomasz Kanadys
Łukowski Ośrodek Kultury oraz Kino Łuków zapraszają na bezpłatny seans „Generał Nil”
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do Kina Łuków na film „Generał Nil”. Bezpłatny seans odbędzie się w piątek 16 marca 2018 roku o godz. 11:00 w ramach Łukowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych objętych patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Film ten to rekonstrukcja ostatnich lat życia legendarnego dowódcy Kedywu Armii Krajowej, generała brygady Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”. Opowieść rozpoczyna się w momencie jego powrotu z zesłania w głąb Związku Sowieckiego, gdzie trafił po aresztowaniu w 1945 roku przez NKWD i kończy wykonaniem wyroku śmierci w mokotowskim więzieniu zimą 1953 roku. Obrazowi towarzyszą retrospekcje z okresu okupacji i konspiracyjnej działalności generała, szczególnie zamach na kata Warszawy, generała SS Franza Kutscherę.

Ten polski biograficzny dramat historyczny z 2009 roku wyreżyserował Ryszard Bugajski a w tytułowej roli wystąpił Olgierd Łukaszewicz.

Zapraszamy!!!
 

Tomasz Kanadys
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe