Sztuka upiększania codzienności [Magiczny piasek] /odcinek 49.

  • 5 kwietnia 2021, 07:30
  • Ewelina Szałkiewicz
Sztuka upiększania codzienności [Magiczny piasek] /odcinek 49.
Każdy dzień to wyzwanie! Kreatywne, wesołe i proste zabawy to coś co dzieci lubią najbardziej. Chcę przedstawić dzisiaj Państwu pomysł na wykonanie pracy plastycznej za pomocą malowania kolorowym piaskiem.

Wykonanie pracy plastycznej w tej technice to okazja do rozwijania kreatywności u dzieci, skupienia i precyzji. Wyjątkową cechą tej techniki jest fakt, że po prostu sprawia wiele frajdy dzieciom w tworzeniu. W trakcie zabawy dziecko rozwija się artystycznie, doskonali swoje zdolności manualne, w tym głównie precyzję ruchów, a także zręczność,  ćwiczy koncentrację i rozwój koordynacji. Każdy obrazek który dziecko stworzy jest indywidualny, może go projektować w nieskończoność. Piaskowe malowanki wpływają na samoocenę dzieci, ponieważ nawet małe dziecko niemające zdolności artystycznych może stworzyć coś wspaniałego. 

Technika malowania piaskiem, polega na odsłonięciu patyczkiem kolejno poszczególnych, naciętych już elementów obrazka, tak by odkryć powierzchnię pokrytą klejem. Odsłonięty element posypuje się piaskiem, według własnej inicjatywy twórczej, tworząc ilustracje.

Kolorowy piasek jest wykonany ze zmielonego, prawdziwego marmuru.
Zastępczym materiałem piasku może być po prostu sól kuchenna. Wystarczy ją zabarwić kolorową kredą. Należy stworzyć swój obraz rysując go na kartce papieru. Następnie wystarczy każdy oddzielny element obrazka posmarować klejem i posypać kolorową solą. Nadmiar soli odsypać z obrazka. 

I tak prostym sposobem mamy ciekawy pomysł na zabawę plastyczną dla dzieci.
Malowanie piaskiem to fascynująca zabawa nie tylko dla dzieci , ale również dorosłych…
Przekonaj się sam…!
 


 

 

Ewelina Szałkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe