Sztuka upiększania codzienności [Obrazy z ziaren i ziarenek] /odcinek 53.

  • 3 maja 2021, 07:30
  • Ewelina Szałkiewicz
Sztuka upiększania codzienności [Obrazy z ziaren i ziarenek] /odcinek…
Odciągamy dzieci od telewizorów, zapraszamy je na ciekawą zabawę, która będzie rozwijała ich kreatywność, pomysłowość jak również stworzy z rodzicami super relacje zabawy. Podpowiadamy jak można wykorzystać ten czas i spędzić go ciekawie z dziećmi.

Przedstawiamy dzisiaj technikę wyklejania obrazów ziarnami. Można z nich stworzyć piękne obrazy kwiatów, zwierząt, pejzaże i co tylko przyjdzie nam do głowy. Tylko wyobraźnia może nas ograniczać. Każdy w domu znajdzie nasiona czy też ziarna, które może wykorzystać do tej zabawy. Wymyślamy i szkicujemy koncepcję obrazu to co chcielibyśmy wyklejać, na kartce z bloku technicznego czy tekturze. Później przyklejamy ziarna do obrazu. Gotową pracę pozostawiamy do wyschnięcia kleju.

Materiały potrzebne do pracy:

· karton/ kartka z bloku technicznego
· różnego rodzaju ziarna i nasiona (groch, fasola, pieprz, pestki dyni, pestki słonecznika, ryż, kasza, mak, ziele angielskie, liście laurowe itp.)
· klej vikol bądź klej na gorąco (tylko pod nadzorem rodziców)
· ołówek

Link do przykładowych prac:

https://www.youtube.com/watch?v=OYn2AHTRSRw
https://www.youtube.com/watch?v=FaBt1clyjp0
https://kitchendecorium.ru/accessories-decor/dekorirovanie/podelki-iz-krupi.html

Ewelina Szałkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe