Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 07:36

JURY III Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "WESOŁE NUTKI" Łuków 2021

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu Jury III Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Wesołe Nutki" Łuków 2021.
JURY III Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "WESOŁE NUTKI" Łuków 2021

W tym roku uczestników konkursu będą oceniać :

- Jan Kondrak - przewodniczący Jury
- Natalia Wilk - członkini Jury
- Tomasz Momot - członek Jury

Poniżej kilka słów o komisji konkursowej:

JAN KONDRAK – absolwent polonistyki w UMCS. Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu
i świnoujskiej FAMY.

Zrealizował wiele scenariuszy własnych widowisk estradowych, np. Ogród wiszący-Pieśniarze świata – spektakl nagrodzony na targach estradowych OSET w Rzeszowie. Teatr Młodzieżowy w Ełku wystawił musical jego autorstwa pt. Moje Włosy. Na deskach Teatru Centralnego w Lublinie miała miejsce premiera jego widowiska pt. Pieśń z pieśni, do którego muzykę skomponował Zbigniew Łapiński.

Publikował w Kamenie, Kulturze Niezależnej i Tygodniku Współczesnym, Almanachu Prowincjonalnym, Akcencie, a najwięcej w piśmie Piosenka. Napisał rozdział monumentalnej pracy zbiorowej Jan Paweł II do artystów. Artyści do Jana Pawła II. Osobne rozdziały poświęcono Kondrakowi w książkach o charakterze archiwizacyjno-naukowym, w Scriptores i Świat trzeba przekręcić oraz w „Piosenki prawdziwe” w kulturze PRL.

Wymyślił formułę Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie i czternaście razy go przeprowadził. Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie za – jak to określono – utworzenie księstwa piosenki literackiej
w Lublinie. Koncertował w głównie w Polsce. Ale też w Austrii, Irlandii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii, na Białorusi i Ukrainie.

Wydał następujące fonogramy solowe: Missa Pagana, Tango Tristè, Madamme I i Madamme II (wszystkie z tekstami Edwarda Stachury). A także Kolędy przy gitarze i pozycje z tekstami własnymi: Wyzwanie, Tym – co pod wiatr, Romanse ballady, Kto Co, Maratończyk i Wieczna Wieża.

Ma w dorobku poemat pt. Trzynasta Trzydzieści, do którego muzykę stworzył Zbigniew Łapiński. Ten sam kompozytor jest autorem warstwy muzycznej jego musicalu pt. O’Błędny rycerz.

Z Lubelską Federacją Bardów wydał następujące płyty: Na żywo w Hadesie, Miłość mi wszystko wyjaśniła (do słów Karola Wojtyły), Kolędy Żaglowe, Lubelska Federacja Bardów Kazimierzowi Grześkowiakowi (z tekstami Kazimierza Grześkowiaka), Imperium, Tygiel, Klechdy Lubelskie, Dycha w Trójce i Stachura Poematy, Bardziej. Koncert jubileuszowy na piętnastolecie istnienia został wydany przez TVL w podwójnej postaci, DVD i CD. Koncepcyjnie przygotował album opowiadający historię Świdnika i Lubelszczyzny
w piosenkach, co zostało nagrane przez LFB z udziałem licznych gości, a wydane jako płyta DVD pt. Wysoki Lot. Wydarzeniom ze stanu wojennego poświęcony jest jego singiel pt. Pieśń Dzwonu Wolności.

Brał udział jako śpiewak i kompozytor w przedstawieniu pt. Album rodzinny teatru Grupa Chwilowa. We współpracy z Teatrem Starym w Lublinie powstało jego solowe przedstawienie pt. Sztukmistrz śpiewa. Grane od 2012 roku. W tym samym teatrze, począwszy od sezonu 2013, śpiewa w spektaklu Wieczorem, opartym na poezji Józefa Czechowicza, do którego muzykę skomponował Włodek Pawlik.

Napisał libretto kantaty jazzrockowej Zakochani w Lublinie na finał obchodów siedemsetlecia Lublina. W Warszawie założył kabaret muzyczno – literacki Dolina Prapremier.
Jego utwory wykonywali: Beata Kozidrak, Urszula, Natalia Przybysz, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Marek Dyjak.

NATALIA WILK - wokalistka,  pedagog, magister sztuki muzycznej

Absolwentka wokalistyki na kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS w Lublinie  w klasie mgr Krystyny Prońko(studia I st.) oraz Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej o specjalności muzyka rozrywkowa w klasie śpiewu dr Moniki Malec- Piotrowskiej (studia II st.).

Od 2008 roku jej kariera zawodowa nieustannie pnie się w górę. W jej aktywności muzycznej wyróżnić należy współpracę z Włodkiem Pawlikiem zdobywcą nagrody Grammy, który osobiście zaprosił Natalię Wilk do swoich trzech autorskich projektów- dwa z nich zarejestrowane są na płytach CD: „Wieczorem” oraz „Mów spokojniej”.

Na stałe współpracuje i współtworzy projekty także z Arturem Gadowskim wokalistą zespołu IRA oraz z Tomaszem Momotem (Tomasz Momot Orkiestra).

Niezliczona ilość koncertów sprawia, że artystka podczas edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych może przekazać cenną wiedzę, pasję i podzielić się dużym doświadczeniem, które jest ważnym aspektem w sztuce muzycznej. W 2017 roku wśród nielicznych została odznaczona przez Prezydenta medalem 700-lecia Miasta Lublin.

Natalia Wilk miała okazję sprawdzić się w różnorodnych przedsięwzięciach muzycznych oraz repertuarze, począwszy od piosenki literackiej i aktorskiej przez wielogłosowe brzmienia, muzykę jazzową i rozrywkową, do żywiołowych aranżacji. Poznała specyfikę zawodu wokalisty, gromadząc doświadczenie w muzycznych projektach i koncertach oraz współpracując z osobami  z branży artystycznej. Dało jej to możliwość intensywnego i wszechstronnego rozwoju w zawodzie muzyka.

Występowała u boku znanych artystów między innymi: Krystyny Prońko, Włodka Pawlika, Tomasza Momota, Marka Bałaty, Marka Stefankiewicza, Marcina Pospieszalskiego, Doroty Miśkiewicz, Kayah, Kuby Badacha, Tomasza Korpantego, Sławka Uniatowskiego, Krzysztofa Cugowskiego, Piotra Cugowskiego, Artura Gadowskiego, Beaty Kozidrak, Urszuli, Katarzyny Cerekwickiej, Piotra Schmidta, Klary, Łukasza Jemioły.....

Wybrana dyskografia:

1. „Jednego serca jednego ducha”, 2009r.,
2. Piotr Selim, „W rytmie bolera”, 2010-2011r.,
3. Włodek Pawlik/Józef Czechowicz, „Wieczorem”, 2013r.,
4. Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele, „Powróćmy jak za dawnych lat”, 2014r.,
5. „Madame Curie”, XII Lubelski Festiwal Nauki, 2015r.,
6. Zagajewski & Pawlik, „Mów spokojniej”, 2015r.,
7. Kantata jazzrockowa Tomasza Momota „Zakochani w Lublinie”, 2017r.
8. "Głosy Miasta", 2018r.

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA:

Przedmioty prowadzone w Katedrze Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej

- Emisja głosu z dykcją

- Śpiew z improwizacją

dr hab. TOMASZ MOMOT - polski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Działalność artystyczna Tomasza Momota rozwija się na różnych płaszczyznach od 1998 roku.

Jest założycielem zespołu Tomasz Momot Orkiestra  złożonego z polskich muzyków sesyjnych, jednego z nielicznych w Polsce klasycznych big-bandów jazzowych.  W repertuarze big-bandu Tomasz Momot Orkiestra znajdują się standardy muzyki jazzowej, muzyka rozrywkowa oraz utwory autorskie dyrygenta prezentowane podczas tras koncertowych i festiwali muzycznych na terenie całej Polski. Muzykę orkiestry można też usłyszeć na licznych płytach nagrywanych zarówno solo, jak i przy współudziale wybitnych artystów polskiej estrady.

Jest także autorem i aranżerem kilkuset kompozycji na zróżnicowane składy – od kameralnych, złożonych z duetu piano-wokal, po bardzo rozbudowane, przedstawiane przez orkiestry klasyczne, chóry czy big-bandy. Wszystkie jego kompozycje cieszą się uznaniem znakomitych wykonawców i prezentowane są w prestiżowych salach koncertowych w całej Polsce. Artysta występuje także jako instrumentalista (fortepian, akordeon, organy Hammonda) w koncertach z udziałem wielu gwiazd polskiej estrady. Dodatkowo pełni rolę dyrygenta big-bandu i zespołów instrumentalnych oraz kierownika artystycznego licznych przedsięwzięć muzycznych, w tym również charytatywnych. W swoim dorobku ma także wiele płyt CD/DVD nagrywanych zarówno z własną orkiestrą, jak i przy współudziale wybitnych artystów polskiej estrady. W swojej szerokiej działalności artystycznej nieustannie pnie się w górę tworząc nowe projekty muzyczne.

Tomasz Momot współpracował i do chwili obecnej podejmuje działania z wieloma muzykami i grupami muzycznymi cieszącymi się uznaniem na polskiej i zagranicznej scenie artystycznej. Znaleźli się wśród nich m.in.: Justyna Steczkowska, Artur Gadowski, Małgorzata Ostrowska, Mieczysław Szcześniak, Krystyna Prońko, Kayah, Halina Frąckowiak, Piotr Cugowski, Kuba Badach, Beata Kozidrak, Katarzyna Cerekwicka, Sławek Uniatowski, Paweł Kukiz, Urszula, Krzysztof Cugowski, Tomasz Korpanty, Zbigniew Wodecki, Natalia Wilk a także IRA, In-Grid, Kashmir, Cate Likes Candy, Smokey Band.

Podejmował także współpracę z Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim, Polskim Radiem Lublin, Polskim Radiem Trójka, Telewizją Polską, Orkiestrą Polskiego Radia oraz Royal Academy of Music   w  Londynie.

Wybrana dyskografia:

”Powróćmy jak za dawnych lat”, 2014r.,
”Madame Curie„ UMCS, 2015r.,
”Historie nie z mojej bajki”, 2015r. ,
”Koncert  dla Kacpra”,  2015r. ,
 Chonabibe & Tomasz Momot Orkiestra, 2016r.,
 ”Siedem razy Lublin” , 2017r. ,
”Zakochani w Lublinie” Tomasz Momot Orkiestra i Goście, 2017r.,
”Głosy Miasta”, 2018r.,
”Gramy z sercem”,  2018r.,
”Koncert dla Seniorów”  Tomasz Momot Orkiestra i Goście, 2019r.,
”Jubileusz 100-Policji Państwowej”, Tomasz Momot Orkiestra i Goście,  2019r., 

Wybrane nagrody i wyróżnienia:

Złote dzioby Radia Wawa, nagroda za muzyczne odkrycie roku i aranżację roku dla zespołów Bajm oraz Kashmir,
Nagroda za Wyróżniającą Pracę przez Magnificencję Rektora UMCS w Lublinie,
Nominacja do Nagrody Miasta Lublin za całokształt osiągnięć w dziedzinie kultury i sztuki,
Nominacja kapituły Kuriera Lubelskiego do tytułu „Człowiek roku 2017” w kategorii „Kultura”,
Medal 700-lecia Miasta Lublin– honorowe wyróżnienie nadawane osobom szczególnie zasłużonym dla Lublina,
Nominacja kapituły Kuriera Lubelskiego do tytułu „Człowiek roku 2018” w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”
Nagroda za Działalność Organizacyjną na rzecz Uczelni przez Magnificencję Rektora UMCS w Lublinie
Srebrny Krzyż Zasługi- polskie cywilne odznaczenie państwowe, nadawane za zasługi dla Państwa lub obywateli


Podziel się
Oceń

Komentarze
Ostatnie komentarze
A Autor komentarza: Adam kruczkowskiTreść komentarza: Brawo EmilkaData dodania komentarza: 01.09.2023, 11:58Źródło komentarza: Emilia Orzeł z ŁOK wystąpiła dla pacjentów szpitala psychiatrycznegoAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Koncert wspaniały , wysokiej klasy artyści . Niech żałuję kto nie przyszedł bo warto było .Data dodania komentarza: 18.09.2022, 19:18Źródło komentarza: Finałowy koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie /18 września 2022Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Pomyłka w nazwisku Jan Jurczykowski ?Data dodania komentarza: 04.06.2022, 20:18Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria III [FOTO] [WIDEO]Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Hmmm, podobno jury ma zawsze rację, ale tym razem nieprzyznanie drugiego miejsca przy takiej liczbie świetnych młodych ludzi to zupełna pomyłka. Na szczęście jest nagranie... Zapis z regulaminu: Jury oceniać będzie wykonawców w kategoriach II, III, IV, przyjmując następujące kryteria oceny:  walory głosowe  dobór repertuaru do wieku i możliwości głosowych  muzykalność  interpretacja  emisja głosu  ogólny wyraz artystyczny No to zobaczcie wyróżnienia i trzecie miejsce.Data dodania komentarza: 04.06.2022, 17:31Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria II [FOTO] [WIDEO]Autor komentarza: jkaTreść komentarza: fajna impreskaData dodania komentarza: 27.05.2022, 18:55Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]Autor komentarza: KamilTreść komentarza: Niech ktoś zatrzyma to szaleństwo głosowania na Zuzannę i Nataszę, to uwłacza tym dzieciom i temu konkursowiData dodania komentarza: 24.05.2022, 20:32Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]
Najwyżej oceniane artykuły