I edycja Wojewódzkiego konkursu plastycznego ”UŚMIECHNIĘTA BUZIA ŚWIATA” [PROTOKÓŁ]

  • 2 czerwca 2021, 18:28
  • Anna Karolkiewicz
I edycja Wojewódzkiego konkursu plastycznego ”UŚMIECHNIĘTA BUZIA ŚWIATA”…
Zacznę od serdecznych podziękowań dla młodych Artystów

To fantastyczne, że zechcieliście wziąć udział w naszym konkursie. Wasze prace to prawdziwe pogodne oblicze współczesnego świata. To miłe, że tak tradycyjna forma nie zniechęciła Was i jeszcze są ludzie, którzy parają się sztuką! Dziękujemy też Waszym opiekunom, za to iż motywują Was do działań z zakresu sztuki.

Nasze wspaniałe Jury wyróżniło największą możliwą ilość prac, których to dostaliśmy mnóstwo. Wszystkie można będzie podziwiać na wystawie plenerowej w Parku Miejski w Łukowie 6 czerwca 2021 roku (podsumowanie konkursu rozpocznie cykl ciekawych wydarzeń i atrakcji dla dzieci- o 14.30). 

Teraz kilka słów o Jury. Pan dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury- Grzegorz Skwarek, czuwa jakby z urzędu na całością.

Przewodniczącą była pani Ewelina Spychała. Fantastyczny, artystka, ale i  doświadczony instruktor, pedagog, nauczyciel plastyki, angielskiego z Mińska Mazowieckiego.
Kolejna z pań w składzie to pani Dorota Panasiuk. Również artystka malarka, pedagog i arteterapeuta. 

Grupę oceniającą zasiliło trzy osoby, których obecność może zaskakiwać, jednakże mają ci panowie ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą.

Denis Brboric to były dziennikarz, socjolog, obecnie od kilku lat pracuje w Pekinie jako nauczyciel języka angielskiego. Pasjonat sztuki, pochodzi z Serbii.

Patrick Kimani, pochodzący z Keni charyzmatyczny (sam siebie określa jako skromnego/pokornego) nauczyciel języka angielskiego we Wrocławiu. Prowadzi również warsztaty nawiązujące do kultury afrykańskiej i uwaga… bywa modelem.

Murgesh Prem Kumar również z wieloletnim doświadczeniem warsztatowym. Pracował przez lata z dziećmi i młodzieżą. Wyważony myśliciel. Ostatnio wydał swoją pierwszą książkę. Na koniec pozwolę sobie zacytować Prema:

„Droga Anno, 
Dziękuję za szansę obejrzenia tych wytworów sztuki. W świecie gdzie liczby i komputery są tak mocno wypunktowane, cieszę się że proste sprawy/rzeczy takie jak pędzle, kolory i papier mają w sobie nadal tyle piękna. Wyobrażam sobie ten czas żeby skupienia i malowania.Mam nadzieję że te dzieci i młodzież nadl będą to robić z taką samą miłością i pasją, bez względu na to co życie im przyniesie .W końcu to te proste rzeczy przynoszą w życiu radość, właśnie takie jak na przykład malowanie .”

Dziękujemy serdecznie naszemu wspaniałemu Jury i jak powiedział Denis, być może i z nimi kiedyś się spotkamy. Może za rok, na kolejnej drugiej edycji konkursu. Uśmiechajmy się :D

Anna Karolkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe