"Gauguin na Tahiti. Raj utracony" z cyklu "Art Beats–Wielka Sztuka w Kinie" w Kinie Łuków /14 czerwca 2021

  • 8 czerwca 2021, 18:05
  • Ekipa Kina Łuków
"Gauguin na Tahiti. Raj utracony" z cyklu "Art Beats–Wielka Sztuka w Kinie"…
Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do Kina Łuków na kolejny w sezonie film dokumentalny z cyklu "Art Beats– Wielka Sztuka w Kinie". Filmem wyświetlanym 14 czerwca 2021 roku o godzinie 19:15 będzie dokument "Gauguin na Tahiti. Raj utracony".

Bilety w cenie 20 zł (normalny) oraz 18 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line TUTAJ.

O filmie:

Reżyseria: Claudio Poli

Czas trwania: około 90 minut

Paul Gauguin jest postacią budzącą wyjątkowe emocje w świecie sztuki. Buntownik, który poświęcił wygody zachodniego społeczeństwa, by szukać artystycznego spełnienia na wyspach Oceanu Spokojnego? Czy może hipokryta i degenerat, który utrwalił egzotyczne klisze społeczne i wykorzystywał swój status, by omamiać kobiety z tropikalnego raju?

Film „Gauguin na Tahiti. Raj utracony” opowiada o czasie, kiedy ten przedstawiciel postimpresjonizmu, jeden z najznakomitszych malarzy XX wieku, przebywał na Tahiti. Jego malarstwo nabrało wtedy monumentalnej prostoty. Artysta swym obrazom nadawał tytuły w języku miejscowym, podkreślając przez to ich odmienność od twórczości paryskiej; odbijała się w nich zmysłowa bujność przyrody i ludzi tropików, pochwała uduchowienia i szlachetnej pierwotności bytowania Maorysów.

Od Tahiti i archipelagu Markizów, gdzie żył i tworzył Paul Gauguin, po amerykańskie placówki (The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Art Institute of Chicago, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Museum of Fine Arts w Bostonie), w których zachowane są jego wyjątkowe dzieła, reżyser Claudio Poli zabiera widza w wyjątkową podróż przez życie odkrytego na nowo rewolucjonisty współczesnego malarstwa.

 

Zapraszamy do Kina Łuków na to spotkanie ze sztuką w trochę innej formie.

 

Ekipa Kina Łuków

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe