2. koncert IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie /20 czerwca 2021

  • 12 czerwca 2021, 16:21
  • Tomasz Kanadys
2. koncert IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej…
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na drugi koncert w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie, który odbędzie się w niedzielę 20 czerwca 2021 roku o godz. 19:00 w Parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Wystąpią: Mateusz Rzewuski (Łuków/Warszawa) – organy oraz Chopin University Accordion Trio (Warszawa). Wstęp wolny. Koncertu będzie można wysłuchać na żywo w łukowskim kościele, na stronie Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz w Katolickim Radiu Podlasie 101,7 FM.

Patronat honorowy nad IX Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W skład Komitetu Honorowego wchodzą: JE Ks. Bp Kazimierz Gurda Ordynariusz Siedlecki, Wicepremier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Gogacz, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Sławomir Skwarek, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski oraz Dyrektor TVP3 Lublin Ryszard Montusiewicz.

Organizatorzy: Proboszcz Parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie Ks. Kanonik Krzysztof Stepczuk,  Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miasto Łuków. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mateusz Rzewuski.

Partnerami IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie są: Totalizator Sportowy LOTTO oraz Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”. Mecenasi wydarzenia: Powiat Łukowski, Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Parisel Palace, kwiaciarnia Łąki Pąki oraz PPH Iwonex Drukarnia.

Biografie artystów:

Mateusz Rzewuski urodził się w 1991 roku w Łukowie. Ukończył cztery wyższe uczelnie muzyczne: w Polsce – studia magisterskie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w Niemczech – studia magisterskie w Musikhochschule w Lubece, we Francji – studia podyplomowe z gry na organach oraz improwizacji w Konserwatorium Regionalnym w Paryżu oraz w Szwajcarii – studia podyplomowe w zakresie muzyki dawnej w Scholi Cantorum w Bazylei. Stopień doktora sztuki muzycznych w dziedzinie artystycznej – instrumentalistyka – uzyskał w 2018 roku w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Mateusz koncertował w ramach międzynarodowych festiwali na czterech kontynentach: w 22 krajach Europy, USA, Australii, Nowej Zelandii, Korei Południowej oraz Hongkongu, wykonując recitale w wielu prestiżowych miejscach. Mateusz Rzewuski jest również laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych: w Rumii w 2011 r., w Legnicy w 2013 r., w Bardzie w 2013 r. (I nagroda), w Wilnie na VII Międzynarodowym Konkursie organowym im. Čiurlionisa w 2015 r. (II nagroda), oraz w Białymstoku w 2017 r. (I nagroda).
Jest stypendystą prezydenta miasta Warszawy. Otrzymał także stypendium Ministra Nauki oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” na magisterskie studia w Niemczech. Od 2013 roku zajmuje się również animacją kultury. Mateusz Rzewuski jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej: w Łukowie, Białej Podlaskiej, Włodawie oraz na Pradze Południe w Warszawie.

Chopin University Accordion Trio to charyzmatyczne trio akordeonowe złożone z niepowtarzalnych osobowości artystycznych związanych z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie: Klaudiusz Baran, Rafał Grząka i Grzegorz Palus. W kręgu muzycznych zainteresowań artyści znajdują muzyczne perełki różnych epok – od baroku do współczesności. W swoich interpretacjach prezentują szerokie spektrum sonorystyczne akordeonu, a charakterystyka brzmienia zadziwia starciem trzech żywiołów. Spójność, energia i emocjonalność połączona z precyzją, tworzy niepowtarzalne interpretacje utworów m.in. Jana Sebastiana Bacha, Wojciecha Kilara, Krzysztofa Pendereckiego czy Astora Piazzolli. Prawdziwa fuzja muzycznych osobowości podczas swoich prezentacji artystycznych umiejętnie buduje napięcie artystyczne, co w połączeniu ze spektakularną techniką wykonawczą, tworzy charakterystykę zespołu żywiołowo przyjmowanego przez publiczność.

Serdecznie zapraszamy na koncert!!!

TRANSMISJA ON-LINE: 

 

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe