Kacper Siwiak i Joanna Lendzion z ŁOK laureatami Międzynarodowego Konkursu w Kaleniu [FOTO]

  • 15 czerwca 2021, 17:46
  • Sławomir Żyłka
Kacper Siwiak i Joanna Lendzion z ŁOK laureatami Międzynarodowego Konkursu…
Miło nam poinformować, że recytatorzy Łukowskiego Ośrodka Kultury - Kacper Siwiak i Joanna Lendzion zostali laureatami I Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Pocka w Kaleniu.

W tym roku mija 50 lat od śmierci ludowego poety Jana Pocka, który był związany z Kaleniem w gminie Markuszów. Staraniem Stowarzyszenia Pamięci Jana Pocka w prosty sposób uczciliśmy tę rocznicę recytując wiersze poety. To żywy międzypokoleniowy pomnik jego pamięci. Konkurs ma w nazwie „międzynarodowy” bo skierowano go także do środowisk polonijnych.

Pierwszy etap odbył się w formie on-line i wpłynęło aż 175 wideoprezentacji w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych.

Finałowe prezentacje odbyły się 14 czerwca 2021 roku w Domu Ludowym w Kaleniu. Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. Anny Brzozowskiej-Krajki podkreśliła bardzo wysoki poziom recytacji poezji Jana Pocka. Zachwycał klimat i wrażliwość młodych recytatorów na piękno natury i dawnej polskiej wsi. W gronie laureatów znaleźli się recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury, którzy w swoich prezentacjach oddali piękno Pockowej poezji.

Kacper Siwiak jest laureatem I miejsca w kategorii młodzieżowej i posiadaczem statuetki specjalnie na tę okazję zaprojektowanej.

Joanna Lendzion zdobyła II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

To niezwykłe, że na widowni byli obecni krewni poety a w Jury zasiadała jego wnuczka. Gratulujemy łukowskim recytatorom kolejnego sukcesu a organizatorom dziękujemy za poziom organizacyjny, serdeczność, obietnicę kolejnych Pockowych Konkursów oraz wartościowe nagrody. Z repertuarem nie będzie trudności bo laureaci otrzymali tomy poezji Jana Pocka.

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe