Sukces Kacpra Siwiaka z ŁOK na Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim w Lublinie [FOTO]

  • 17 czerwca 2021, 12:10
  • Sławomir Żyłka
Sukces Kacpra Siwiaka z ŁOK na Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim w Lublinie…
Epidemia „żywego słowa” nie miała tak ogromnego wymiaru i zasięgu jak pandemia, która w wyraźny sposób wpłynęła na małą liczebność uczestników tego ogólnopolskiego wydarzenia.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, że przyszłoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się w sprzyjających, jak w poprzednich latach, warunkach. Dziękują uczestnikom oraz instruktorom za przygotowanie wartościowych prezentacji w tej niełatwej edycji. Jury doceniło wysoki poziom w doborze literatury i poziom jej interpretacji, jednocześnie zwracając uwagę na konieczność dalszej pracy warsztatowej.

Wojewódzka Komisja Artystyczna:
- dr Marta Wysocka – logopeda artystyczny, adiunkt w Katedrze Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS;
- Michał Kurek – recytator, aktor teatralny i filmowy, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych;
- Anna Krawczyk – animator kultury, pedagog, instruktor kultury żywego słowa, kierownik Pracowni Słowa – Studium Kultury Centrum Kultury w Lublinie,

podczas Turnieju Wojewódzkiego 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w dniach 14-15 czerwca 2021 roku w Centrum Kultury w Lublinie, wysłuchała i obejrzała 36 uczestników w prezentacjach recytatorskich, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa i teatrów jednego aktora.

Jedną z trzech nagród oraz nominację do spotkania finałowego 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Recytacja, które odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2021 roku w Ostrołęce, otrzymał Kacper Siwiak z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Julia Semczuk w konsultacjach jurorskich została pochwalona za dobrą dykcję, artykulację, świadomy dobór repertuaru i jego interpretację. Obydwoje współpracują w ŁOK z instruktorem Sławomirem Żyłką.

Dziękujemy naszym recytatorom… bo udział w tegorocznej edycji nie był łatwy, wymagał poświęcenia i pasji. Kacprowi życzymy ponownego ogólnopolskiego sukcesu… niech powtórzy się dobra passa z ubiegłego roku.

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (51)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe