Emilia Orzeł z ŁOK na Festiwalu Teatrów Amatorskich w Siedlcach

  • 23 czerwca 2021, 14:04
  • Sławomir Żyłka
Emilia Orzeł z ŁOK na Festiwalu Teatrów Amatorskich w Siedlcach
W niedzielę 20 czerwca 2021 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się Festiwal Teatrów Amatorskich „O Jackową Kulę” Siedlce 2021.

Wystąpiła na nim Emilia Orzeł z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Łukowianka zaprezentowała się w monodramie „Grzeczna Dziewczynka” na podstawie powieści „Śniadanie u Tiffany’ego” Trumana Kapote. Autor scenariusza: Sławomir Żyłka i Emilia Orzeł, reżyseria i scenografia: Sławomir Żyłka.

Emilia Orzeł działa w Łukowskim Ośrodku Kultury od kilku lat. Ma za sobą udział w zespołowych spektaklach. Obecna sytuacja pandemiczna uniemożliwiła wieloobsadowe działania. Monodram, chociaż jest trudniejszą formą teatralną, łatwiej jest zrealizować technicznie. Była to już druga próba Emilki zmierzenia się z monodramem oraz „byciem samej na scenie”. Powieść Trumana Kapote stała się inspiracją do psychoanalizy kobiecej osobowości, do próby odpowiedzi czy i jaki wpływ na realizację swoich marzeń ma bohaterka monodramu, w której rolę weszła Emilia Orzeł. Scenariusz jest pewnym uogólnieniem i nie jest wierny fabule powieści. Wątki wybrała grająca postać Holly Emilia, która zdaje się podążać za własnymi marzeniami w monodramie „Grzeczna Dziewczynka”.

Występ Emilii na siedleckiej scenie wspomagała wokalnie Natalia Dyjak z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie. Natalia za rolę w spektaklu „Ja... siostra Fridy” dostała nagrodę dla najlepszej aktorki. Instruktorem Natalki, która już wiele razy zaprezentowała swój warsztat aktorski na różnego rodzaju uroczystościach w Łukowie, również jest Sławomir Żyłka.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy pasji oraz talentu oraz życzymy wielu wspaniałych występów!!!

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (41)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Smaki proiwincjjig
Smaki proiwincjjig 23 czerwca 2021, 20:17
Gratulacje!Jestem pod wrażeniem 😆

Pozostałe