Wakacje Ł'OK 2021: turnus I [FOTO]

  • 10 lipca 2021, 17:00
  • Tomasz Kanadys
Wakacje Ł'OK 2021: turnus I [FOTO]
W poniedziałek 5 lipca 2021 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury rozpoczęły się zajęcia wakacyjne Wakacje Ł'OK 2021.

W warsztatach tych biorą udział dzieci w wieku 6-9 lat.

Pierwszego dnia odbyły się zabawy integracyjne. Dodatkowo uczestnicy zajęć obejrzeli specjalny pokaz tresury psów oraz wzięli udział w warsztatach „Bezpieczne wakacje”, które poprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Na zakończenie fnia wszyscy obejrzeli film „Luca” w Kinie Łuków.

We wtorek 6 lipca 2021 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury był 2 dzień zajęć dla dzieci Wakacje Ł'OK 2021.

Tego dnia odbyły się zajęcia plastyczne w Galerii PROwizorium ŁOK. W szerokim kontekście dotyczyły korelacji koloru i emocji. Po wstępnej rozmowie o tym gdzie rodzą się twórcze pomysły, jak pracuje wtedy nasz mózg i jak każdy z nas identyfikuje emocje z kolorem, dzieci robiły projekt przyszłej pracy. Praca ta, finalnie polegała na pomalowaniu (według autorskiego projektu) własnej twarzy. Na początku bardzo nieśmiało, a później już co raz bardziej spontanicznie dzieci przystąpiły do zabawy kolorem. Efekty i proces twórczy można podziwiać na fotografiach.

Równocześnie w sali widowiskowej ŁOK dzieci uczestniczyły w zajęciach rytmiczno-muzycznych. Było to dla nich niesamowite przeżycie, ponieważ miały możliwość zagrać po raz pierwszy w życiu na różnego rodzaju instrumentach a przy okazji poznały ich nazwy. Następnie wzięły udział w specjalnym konkursie, który polegał na odgadywaniu z jakiego rejonu świata pochodzi dana melodia. Za pomocą dźwięków dokonały autoprezentacji. Na koniec warsztatów muzycznych odbyły się zajęcia z rytmiki, podczas których uczestnicy nauczyli się różnych rytmów oraz zagrali razem w sekcji rytmicznej.

W środę 7 lipca 2021 roku miał miejsce 3 dzień zajęć dla dzieci z I turnusu - Wakacje Ł'OK 2021.

Tego dnia odbyła się oczekiwana przez wszystkich uczestników wycieczka do ZOO w Warszawie. Tam dzieci miały okazję obejrzeć oraz zaprzyjaźnić się z mieszkającymi w warszawskim zoo zwierzętami. Dodatkową atrakcją były warsztaty z zooedukatorami, podczas których dzieci spędzające wakacje z Łukowskim Ośrodkiem Kultury, dowiedziały się mnóstwa ciekawostek z życia m.in. płazów. Na pewno dla wielu z nich będzie to niezapomniane przeżycie, ponieważ miały okazję zobaczyć z bliska a nawet wziąć na ręce żółwia, jaszczurkę, węża, patyczaka oraz liścca.

W czwartek 8 lipca 2021 roku miał miejsce 4 dzień zajęć dla dzieci z I turnusu - Wakacje Ł'OK 2021.

Ten dzień spędziliśmy na różnego rodzaju fantastycznych zabawach. Wszystko się zaczęło od podchodów w Parku Miejskim i szukaniu ukrytej skrzyni pełnej słodkich skarbów. Następnie w sali widowiskowej ŁOK odbyły się warsztaty z animacji teatralnych. Ostatnim punktem były zajęcia taneczne, które poprowadziła Andżelika Mazur z Platinium Gym & Fitness.

W piątek 9 lipca 2021 roku miał miejsce 5 dzień zajęć dla dzieci z I turnusu - Wakacje Ł'OK 2021.

Tego dnia udaliśmy się do Leśnego Zespołu Rekreacyjno–Edukacyjnego „Amonit” w Klimkach. Po wspaniałej zabawie i skorzystaniu ze wszystkich dostępnych tam atrakcji był też czas na odpoczynek przy ognisku i upieczenie kiełbasek, które każdy zjadł ze smakiem.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (346)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edyta
Edyta 9 lipca 2021, 21:46
Super inicjatywa👍🐒🎸🎨🍿

Pozostałe