Jagodowe Święto w Gręzówce [FOTO]

  • 9 lipca 2021, 15:40
  • Urząd Gminy Łuków
Jagodowe Święto w Gręzówce [FOTO]
Występ na flecie Julii Pochman rozpoczął tegoroczne VI Święto Jagody w Gręzówce.

Liczne atrakcje imprezy każdego roku gromadzą całe rodziny, nie tylko z Gręzówki, ale także z okolicznych miejscowości, a nawet z Łukowa. Goście przyjeżdżają, żeby skosztować jagodowych smakołyków – bułeczek, pierożków, ciast, ale też posłuchać zespołów ludowych, czy spotkać się ze znajomymi. Tegoroczny przegląd piosenki zainaugurował występ gospodarzy – zespołu „Kumpele” z Gręzówki, który wykonał znane utwory ludowe i rozrywkowe. Poza wiązanką piosenek, członkinie zespołu „Kumpele” panie Teresa Celińska-Chruściel i Jadwiga Kurek przygotowały skecz w bardzo aktualnym obecnie temacie – promocji szczepień przeciwko COVID-19, a kierująca zespołem Beata Pochman odebrała podziękowania za wieloletnią pracę na jego rzecz. W części artystycznej wystąpiły również zespoły: „Jutrzenka” z Rogożnicy, „Świderzanki” ze Świderek, „Radzyniacy” z Radzynia, „Zalesianki” z Zalesia, „Jagódki” ze Żdżar i „Wiśniewiacy” z Wiśniewa. Odbył się także „Rodzinny Turniej Jagodowy”, w którym trzeba się było wykazać sprawnością, pomysłowością i znajomością życia na wsi. Obejmował on konkurencje m.in. zbierania jagód z zawiązanymi oczami, układnie puzzli, czy odgadywanie odgłosów zwierząt gospodarskich i leśnych. Zwycięzcą turnieju została grupa złożona z rodzin państwa Klamków i Drążków, zdobywając 311 punktów. Strażacy z miejscowej jednostki OSP przygotowali pokaz swoich umiejętności udzielając jednocześnie praktycznych porad jak zachować się w czasie zagrożenia pożarem. Niecodzienną atrakcją imprezy była przejażdżka bryczką, najmłodszym zaś frajdę sprawiły zabawy na dmuchańcach. Dopełnieniem imprezy były stoiska Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, z zabawkami, lodami, watą cukrową oraz grill bar.      

  
W wydarzeniu wzięli udział zaproszenie goście - radny Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Wicestarosta Janusz Kozioł, Zastępca Wójta Gminy Łuków Wojciech Szczygieł oraz delegacja z biura Senatora RP Stanisława Gogacza.

Organizatorami VI Święta Jagody, które odbyło się w niedzielne popołudnie 4 lipca byli Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół „Kumpele”, partnerami zaś wydarzenia – Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Gręzówce i Rada Sołecka w Gręzówce. 

Fot. UG Łuków  
 

Urząd Gminy Łuków

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe