Cykl „Kulturowy patchwork”- Vara Prasad

  • 21.03.2018, 18:36 (aktualizacja 07.04.2018 21:24)
  • Anna Karolkiewicz
Cykl „Kulturowy patchwork”- Vara Prasad
Sobota 7 kwietnia 2018 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Cykl „Kulturowy patchwork” rozpocznie spotkanie z gościem z Indii- Varą Prasad.

Vara na co dzień pracuje dla fundacji „Euroweek” w Długopolu Zdrój, jako wolontariusz, prowadząc zajęcia z dziećmi i młodzieżą w języku angielskim. Tematyka tych zajęć to także szeroko pojęta integracja kulturowa. I właśnie kulturę swojego kraju przybliży nasz gość już w kwietniu.

Jako pasjonat i instruktor jogi (Hatha Yoga) oraz tańca Bollywood, Vara poprowadzi rano zajęcia z jogi (i w żadnym razie nie należy ich wiązać z żadną religią- raczej z higieną umysłu i ciała, warto zaopatrzyć się w karimaty). Po ćwiczeniach/medytacji nastąpi kolej na zajęcia z kolorem, czyli komponowanie mandali z barwnych papierów i bibułek.

Kolejnym punktem tej barwnej soboty będzie film „Basmati Blues” reż. Dan Baron.

Dzień zakończy impreza taneczna. Organizatorzy wraz z instruktorem sugerują ubiór maksymalnie barwny (chusty na biodra), w stylu Bollywood, wszystko, co podpowiada wyobraźnia.

Wyciszony mistrz jogi, wieczorem przemieni się w charyzmatycznego tancerza, co gwarantuje uczestnikom niezapomniane wrażenia i potężny zastrzyk pozytywnej energii. Zapraszamy serdecznie!

Harmonogram spotkania:

11:00-12:30: Hatha Yoga; /Sala Widowiskowa ŁOK/
13:00-14:30: warsztaty MANDALE; /Sala Widowiskowa ŁOK/
15:00-17:00: film „Basmati Blues”; /Kino Łuków/
19:00-21:00: Bollywood Party; /Sala Widowiskowa ŁOK/

 

Anna Karolkiewicz

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe