Łukowskie obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego /1 sierpnia 2021

  • 21 lipca 2021, 10:05
  • Tomasz Kanadys
Łukowskie obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego /1 sierpnia…
Zapraszamy w niedzielę 1 sierpnia 2021 roku o godz. 17:00 na Łukowskie obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystość odbędzie się w Parku Miejskim w Łukowie przy „Mówiącym kamieniu” upamiętniającym uczestników Powstania Warszawskiego pochodzących z Ziemi Łukowskiej.

Punktualnie o „godzinie W” zawyją syreny alarmowe a potem uczcimy pamięć powstańców minutą ciszy. Tradycyjnie zostanie odśpiewany Hymn Polski oraz przybliżona zostanie historia jednego z łukowskich powstańców. Kolejnym punktem będzie część artystyczna w wykonaniu młodych artystów z Fabryki Piosenki ŁOK oraz z Teatru Poezji ŁOK. Następnie zapraszamy mieszkańców naszego miasta i okolic do wspólnego śpiewania pieśni powstańczych oraz złożenia kwiatów i zapalenia zniczy. Jak co roku Biegacze Pomagacze z Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc zapraszają na „Bieg 63 minuty”, aby w ten sposób uczcić 63 dni Powstania Warszawskiego. Rowerowy Łuków zaprasza natomiast na Powstańczy Rajd Rowerowy. W trakcie wydarzenia będzie też okazja do degustacji powstańczych potraw.

Obchody Powstania Warszawskiego zakończy otwarty wieczór recytatorsko-poetycki „Pamięć w płomieniach”. Na wspólne czytanie utworów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w hołdzie powstańcom 1944 roku zapraszamy o godzinie 20:00 do Amfiteatru Miejskiego.

Organizatorzy Łukowskich obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego: Łukowski Ośrodek Kultury, Miasto Łuków, ZHP Hufiec Łuków, Motoweteran Łuków, Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc, Biegacze Pomagacze, Rowerowy Łuków, Towarzystwo Fruwającej Muchy oraz Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

W związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy mieszkańców Łukowa i okolic do wywieszenia w dniu 1 sierpnia 2021 roku flag Rzeczypospolitej Polskiej na swych posesjach i balkonach.

Cześć i chwała bohaterom!!! Cześć i chwała Powstańcom Warszawskim!!!

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe