Łukowskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej [FOTO]

  • 2 września 2021, 14:20
  • Tomasz Kanadys
Łukowskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej [FOTO]
1 września 2021 roku w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie oraz na Cmentarzu Świętego Rocha miały miejsce Łukowskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Na uroczystość zaprosili: Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie Ks. Kanonik Andrzej Kieliszek, Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski oraz Łukowski Ośrodek Kultury. W programie znalazła się Msza Święta w intencji żołnierzy i ludności cywilnej - ofiar września 1939 roku, część artystyczna w wykonaniu Julii Semczuk oraz Macieja Radomyskiego z Teatru Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz złożenie wieńców i zapalenie zniczy. Wieniec złożyła Delegacja Miasta Łuków: Burmistrz Piotr Płudowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Urszula Chruściel, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Przemysław Suchodolski oraz Przemysław Białecki w imieniu Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Sławomira Skwarka. Kwiaty te, na cześć wszystkich, którzy oddali swe życie za Ojczyznę we wrześniu 1939 roku jak i podczas całej II wojny światowej, zostały symbolicznie złożone na grobie Franciszka Maklakiewicza. Był to polski kompozytor, który po wybuchu II wojny światowej bronił linii kolejowej Łuków-Dęblin i został ciężko ranny obsługując karabin maszynowy w okolicach Gołaszyna a następnie na wskutek odniesionych ran, zmarł w łukowskim szpitalu 26 września 1939 roku. Poczet sztandarowy oraz asystę przy grobie zapewniło 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (100)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe