Wystawa przechodnia: „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” /do 30 września 2021

  • 14 września 2021, 18:54
  • Anna Karolkiewicz
Wystawa przechodnia: „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” /do 30 września…
Nowa wystawa przechodnia na ogrodzeniu Łukowskiego Ośrodka Kultury!

Zapraszamy przechodniów przypadkowych i nie tylko, do obejrzenia ciekawej ekspozycji plenerowej „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”. Dostępna jest  od 14 do 30 września 2021 roku.

Wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 2018 roku 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Wystawę okolicznościową skomponowaliśmy zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Także obchodzącej 100 lecie niepodległości Polski.

Anna Karolkiewicz

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe