Gmina Łuków: „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej 2021”

  • 21 września 2021, 19:18
  • Gmina Łuków
Gmina Łuków: „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej 2021”
Zespoły z 4 powiatów woj. lubelskiego i mazowieckiego zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne występując w ramach VII Międzypowiatowego Jarmarku Zespołów Folklorystycznych – „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej 2021”.

Były to:
„Jagódki” ze Żdżar – gmina Łuków,  pow. łukowski
„Czerwona Jarzębina” - gmina Stanin, pow. łukowski
„Kobierzec”  ze Starych Kobiałek – gmina Stoczek Łukowski, pow. łukowski
„Zalesianki” z  Zalesia – gmina Łuków, pow. łukowski
„Niezapominajki” z Dminina – gmina Łuków, pow. łukowski
„Konopnicka Kapela Wojciecha” – gmina Konopnica, pow. lubelski
Zespół Śpiewaczy „Chodów” - gmina Siedlce, pow. siedlecki 
„Modry len” z Adamowa – gmina Adamów, pow. łukowski
„Melodia” z Domaszewnicy – gmina Ulan, pow. radzyński

Mecenat nad wydarzeniem objęli Starostwo Powiatowe w Łukowie i Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie. Idea kultywowania i popularyzowania tradycji ludowego śpiewania i grania oraz integrowania się zespołów ludowych poprzez wspólne ludowe biesiadowanie  została zainspirowana przez  Elżbietę Dynek  - kierowniczkę  zespołu „Jagódki” ze Żdżar.  Do udziału w tym swoistym święcie pieśni ludowej i biesiadnej co roku zapraszane są zespoły z ościennych powiatów, które poprzez nawiązaną współpracę i dobrosąsiedzką wymianę kulturalną mogą zaprezentować swoje walory artystyczne szerszemu gronu odbiorców - poza swoją miejscowością czy gminą, w których działają.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością goście, wśród których byli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych - senator RP Stanisław Gogacz, wicestarosta łukowski Janusz Kozioł, wójt gminy Łuków Mariusz Osiak, jego zastępca Wojciech Szczygieł, proboszcz parafii w Dąbiu ks. Marek Wasilewski, sekretarz Powiatu Łukowskiego Jerzy Siwiec, naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Łukowie Roman Bocian. 

W trakcie  imprezy można było również zgłosić swój udział do gminnego konkursu pn. „Szczepimy się – chronimy  się”, w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

Pomimo kapryśnej pogody, prowadzący imprezę - Katarzyna Szczygieł z Wydziału Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Łukowie oraz Henryk Wysocki dyrektor GOK Łuków, stworzyli atmosferę radości i ciepła, co pozwoliło wszystkim zapomnieć  o chłodzie i dżdżystym jesiennym deszczyku.
Wydarzenie odbyło się w niedzielę 19 września w ośrodku sportowo-rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Żdzarach.

Fot. GOK, Z. Woźniak

Gmina Łuków

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe