Gmina Łuków: Wyjazdowe warsztaty zespołu „Kumpele”

  • 29 września 2021, 17:48
  • Gmina Łuków
Gmina Łuków: Wyjazdowe warsztaty zespołu „Kumpele”
W minionym tygodniu członkowie zespołu „Kumpele” z Gręzówki doskonalili swoje umiejętności wokalne na warsztatach wyjazdowych w Szczyrku.

Poza warsztatami wokalnymi obejmującymi codziennie trzy spotkania, zespół koncertował trzy razy. Dwa koncerty dedykowane były kuracjuszom z ośrodków sanatoryjnych „Cis” i „Galeria”, trzeci odbywający się na placu św. Jakuba – mieszkańcom miasta. Podczas wyjazdu członkowie zespołu poznali góralską muzykę i obyczaje. Sposobnością do tego było spotkanie w tzw. chacie Kawuloka. W pobliskim zaś Koniakowie, poznali wzory i sposoby powstawania słynnych w całym kraju koronek. Podróż była także okazją do odwiedzenia sanktuarium na Jasnej Górze i klasztoru na górze św. Katarzyny oraz do modlitwy w osobistych intencjach.

Foto. zespół „Kumpele”
 

Gmina Łuków

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe