Miasto Łuków: Bezpłatna linia autobusowa na cmentarze

  • 15 października 2021, 12:45
  • Urząd Miasta Łuków
Miasto Łuków: Bezpłatna linia autobusowa na cmentarze
Urząd Miasta Łuków informuje, iż w odpowiedzi na wnioski mieszkańców, uruchomiona zostaje specjalna linia autobusowa, za pomocą której w dniach od 30 października do 2 listopada 2021 r. zainteresowane osoby będą mogły dostać się w okolice cmentarzy zlokalizowanych na terenie miasta, tj. cmentarza komunalnego na ul. Zapowiednik i cmentarza parafialnego św. Rocha.

Korzystanie z autobusów - podobnie jak w przypadku pilotażowej komunikacji miejskiej - będzie bezpłatne.

Zbliżają się dni, w których mieszkańcy Łukowa będą szczególnie odwiedzać groby swoich bliskich. Oferowane przez Urząd Miasta Łuków udogodnienie ma zachęcić mieszkańców do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży na cmentarze innym środkiem transportu. Jest także wyjściem naprzeciw dla osób starszych, mających ograniczoną możliwość poruszania się lub nieposiadających samochodu lub innego środka transportu.

Przewozów dokonywać będzie spółka PKS w Łukowie S.A. Autobusy przewoźnika kursować będą po ulicach Wereszczakówny, Kiernickich, 700-lecia, Partyzantów, Wyszyńskiego, Międzyrzeckiej, Wójtostwo i Zapowiednik. Krańcowe przystanki specjalnej linii autobusowej wyznaczono na ul. Wereszczakówny (przystanek początkowy dla linii Ł1 i Ł2 pilotażowej komunikacji miejskiej) oraz na ul. Zapowiednik w sąsiedztwie cmentarza komunalnego.

Autobusy kursować będą w następujących dniach:

sobotę 30 października
niedzielę 30 października
poniedziałek 1 listopada (Uroczystość Wszystkich Świętych)
wtorek 2 listopada (Dzień Zaduszny)

Poniżej publikujemy rozkład jazdy specjalnej linii autobusowej oraz schemat trasy z wyszczególnionymi przystankami. Uwaga, część przystanków jest jednokierunkowa!

Urząd Miasta Łuków

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe