Wystawa „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” na ogrodzeniu Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

  • 19 października 2021, 15:42
  • Tomasz Kanadys
Wystawa „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” na ogrodzeniu Parafii…
W poniedziałek 18 października 2021 roku na ogrodzeniu Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie pojawiła się wystawa plenerowa „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”.

Organizatorem jest Łukowski Ośrodek Kultury. Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 2018 roku 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Wystawę okolicznościową skomponowano zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Także obchodzącej w 2018 roku 100-lecie niepodległości Polski.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe