„Generał Haller i jego żołnierze” – nowa wystawa zawisła w Galerii PROwizorium /21 października-7 listopada 2021

  • 21 października 2021, 13:08
  • Anna Karolkiewicz
„Generał Haller i jego żołnierze” – nowa wystawa zawisła w Galerii PROwizorium…
Wystawa unikatowych zdjęć ze zbiorów Archiwum Narodowego w Krakowie i Muzeum Niepodległości w Warszawie poświęconych działaniom gen. Józefa Hallera i jego oddziałów w dążeniu do odzyskania niepodległości w 1918r.

To wyjątkowe fotografie powstałe w okresie pierwszej wojny światowej, na których uwiecznieni zostali żołnierze i oficerowie II Brygady Legionów Polskich, m.in. płk Marian Januszajtis i ksiądz Józef Panaś, Błękitnej Armii i Armii Ochotniczej z 1920 roku. Poza tym, znalazły się także zdjęcia ukazujące generała Hallera i jego bliskich po roku 1945, już na emigracji.

Wystawa powstała w ramach – dotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego – projektu edukacyjnego Muzeum Niepodległości pt. „100 na 100”. W Łukowskim Ośrodku Kultury zagościła w ramach współpracy naszego ośrodka z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego.

„Generał Haller i jego żołnierze” w Galerii  PROwizorium do obejrzenia od dziś do 7 listopada 2021 roku. 


 

Anna Karolkiewicz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe