Wystawa fotografii Artura Rychty w Galerii PROwizorium /Otwarta do: 4 maja 2018

  • 18 kwietnia 2018, 13:57 (aktualizacja 11 lipca 2019, 14:01)
  • Anna Karolkiewicz
Wystawa fotografii Artura Rychty w Galerii PROwizorium /Otwarta do: 4…
Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Artura Rychty. Wernisaż wystawy odbył się 17 kwietnia 2018 o godzinie 18:00 w Galerii PROwizorium.

Artur Rychta przedstawia samego siebie w takich słowach:

"Nazywam się Artur Rychta. Mam 16 lat. Jestem uczniem klasy I i mieszkam w swoim rodzinnym mieście Łukowie. Jestem zwykłym chłopakiem na co dzień uśmiechniętym, realnie i z dystansem patrzącym w przyszłość. Uczęszczam do  I liceum Ogolnokształcącego im.Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Powiedziałbym o sobie "dusza twórcza". Poza pasją do fotografii  ukończyłem szkołę muzyczną I stopnia. Zdobyłem tam wiele wartości które przełożyły się na moją osobowość.  Cenię sobie zdrowy styl życia -  lubię uprawiać sport, spotykać się ze znajomymi i słuchać muzyki, ale przede wszystkim interesuję się fotografią/fotografiką oraz realizacją wideo/filmową. Praktycznie cały wolny czas przeznaczam na realizację mojej pasji.  Swoją przygodę z tym rzemiosłem zacząłem 5 lat temu kiedy rodzice kupili amatorską lustrzankę Canona. Pracuję na tym aparacie po dziś dzień i myślę, że posłuży mi jeszcze długi czas. Fotografowałem wszystko wokół: Rodzinę, przyrodę, widoki, zwierzęta oraz różne imprezy. Poznawałem nowe funkcje w aparacie i doskonaliłem swoje umiejętności. Spodobało mi się to i od tamtej pory patrzyłem na świat z innej perspektywy. Perspektywy wyrażania siebie oraz swojego poglądu na świat. Fotografia nie jest tylko robieniem zdjęć. Fotografia jest indywidualnym spojrzeniem przez oczy swojej duszy i umiejętnością uwiecznienia chwili w jednej setnej sekundy. Sztuką jest pokazać coś czego inni bez ciebie by nie zobaczyli.  Jestem samoukiem. Uczę się poprzez własne doświadczenia, rady innych osób, poznawanie nowych programów do montażu i obróbki,  oraz różne poradniki (np. w internecie  i książkach). Najważniejsze: uczę się na własnych błędach, a potem staram się ich nie popełniać.  Fotografując poznawałem nowe techniki, nowe miejsca i nowych ludzi. Fotografowałem coraz lepiej i zacząłem nagrywać filmy oraz relacje z wydarzeń. Uczyłem się szybko i równie szybko osiągnąłem poziom, który został uznany przez otoczenie za profesjonalny. Założyłem też bloga fotograficznego na portalu Facebook. Uznałem, że zacznę brać udział w konkursach fotograficznych. Udało mi się się zdobyć dwa pierwsze miejsca przez co zostałem zmotywowany do dalszej pracy. Udało mi się również reprezentować Łuków na gali IX edycji konkursu filmowego FilmFest w Warszawie na który nagrałem film. Aktualnie fotografuję dalej i poszerzam swoje umiejętności operatorskie. Lubię sprawiać przyjemność i uśmiech prezentując swoje prace innym. Bardzo lubię to co robię i wspaniale byłoby łączyć z tym przyszłość. Nie jestem profesjonalistą lecz ciągle się uczę. Mam wsparcie w rodzinie oraz przyjaciołach i myślę, że cierpliwą i wytrwałą pracą zajdę daleko, a moja praca zostanie doceniona, jednakże nigdy nie wiadomo jakie życie ma dla nas plany. Będę się starał aby moje prace z roku na rok osiągały wyższy poziom."

Wystawę w Galerii PROwizorium będzie można oglądać do 4 maja 2018 roku. 

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą podziwiać twórczość tego młodego artysty.

Anna Karolkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe