Recytatorzy z ŁOK laureatami XXII Międzywojewódzkiego Konkursu Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej

  • 14 grudnia 2021, 12:08
  • Tomasz Kanadys
Recytatorzy z ŁOK laureatami XXII Międzywojewódzkiego Konkursu Poezji…
Nastąpiło rozstrzygnięcie XXII Międzywojewódzkiego Konkursu Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej.

Koncert finałowy, odczytanie protokołu oraz wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w czwartek 9 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół Rolniczych. Wtedy dowiedzieliśmy się o kolejnych licznych sukcesach recytatorów z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Laureatem I miejsca w kategorii najmłodszych recytatorów otrzymał Maksymilian Zdanowski z klasy II. W kolejnym przedziale wiekowym Lena Aleksandrowicz z klasy V zdobyła I miejsce i nagrodę za gwarową recytację prozy. Julii Osiak z klasy IV przypadło II miejsce i nagroda za gwarową recytację prozy. Anna Rokicka z klasy V otrzymała III miejsce. Natomiast Anastazja Sadło oraz Emilia Rzymowska z klasy IV zostały wyróżnione. W kategorii klas VII – VIII ośmioklasista Maciej Radomyski otrzymał I miejsce. W kategorii szkół średnich Julia Semczuk zdobyła I miejsce. Mikołaj Niedziela zajął w tej kategorii II miejsce i dostał nagrodę za gwarową recytację prozy. Natalia Polkowska otrzymała natomiast III miejsce w tej kategorii wiekowej. Łukowscy recytatorzy stanowili dużą część ogólnej liczby uczestników. Za przygotowanie do XXII Konkursu i udział w wielu poprzednich edycjach, instruktor Łukowskiego Ośrodka Kultury Sławomir Żyłka otrzymał wyróżnienie instruktorskie. Chociaż konkurs odwołujący się do ludowych tradycji literackich przybrał formułę on-line to jego finał odbył się jak zawsze z koncertem laureatów na żywo. Mimo obostrzeń organizatorzy stworzyli ciepły przedświąteczny klimat a nagrody wręczali recytatorom Starostowie Powiatu Radzyńskiego. Pojawił się także nieoczekiwanie Mikołaj ze słodkimi prezentami.

Recytatorom Łukowskiego Ośrodka Kultury gratulujemy i dziękujemy za całoroczne zmagania z żywym słowem. Jest to cenne, że w tym niełatwym czasie, nadal kontynuują swoją pasję na tak wysokim poziomie. Spadek zainteresowania kreacją artystyczną a także recytacją jest niestety zauważalny.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe