Koncert zespołu „Don Wasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni" w Łukowskim Ośrodku Kultury [Wideo]

  • 22.04.2018, 18:28 (aktualizacja 09.05.2018 13:55)
  • Tomasz Kanadys
Koncert zespołu „Don Wasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni" w Łukowskim Ośrodku Kultury [Wideo]
W piątek 13 kwietnia 2018 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury miał miejsce koncert zespołu „Don Wasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni".

Koncert odbył się pod nazwą „Jedno jest niebo dla Wszystkich”. Muzyka, śpiew, taniec, temperament artystów, piękne barwne stroje, urocze tancerki, wspaniała zabawa oraz zaczarowany świat Cygańskich Gwiazd wprawiły mieszkańców Łukowa w zachwyt, pozostawiając niezapomniane wrażenia artystyczne.

Don Vasyl jest animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Dwie ostatnie solowe płyty Don Vasyla „Niech pędzą konie” z 2011 roku oraz „Gdzie moja młodość” z 2013 roku zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanów nie tylko muzyki cygańskiej. Don Vasyl jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów. Uhonorowany Złotą Odznaką z okazji 25 lecia NSZZ Solidarność w 2005 roku oraz w tym samym roku odznaczeniem Zasłużony Dla Kultury Polskiej. W roku 2006 otrzymał medal za zasługi dla województwa kujawsko – pomorskiego oraz medal Stanisława Staszica - odznaczenie ciechocińskiej Rady Miasta.

Zespół Artystyczny „Don Vasyl & Roma" powstał w 1987 roku – Roma gdyż trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy „Roma", która mogła się poszczycić licznymi tournee po całym świecie, w tym koncertami w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej „Paryskiej Olimpii”. Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane Cygańskie Gwiazdy – Dziani, Wasyl Junior, Liza, Elza, Carmen, Petro oraz Endi. Nazwa zespołu zmieniła się na „Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni". Zespół ma w dorobku liczne koncerty w kraju i za granicą oraz częste występy w telewizji.

Dyskografia: 3 płyty analogowe, 20 kaset magnetofonowych, 30 płyt CD. Zespół zdobył 11 Złotych Płyt.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (42)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe