m2 Sztuki – ogólnopolska wystawa sztuki w ŁOKu /17 lutego-6 marca 2022

  • 8 lutego 2022, 14:39
  • Anna Karolkiewicz
m2 Sztuki – ogólnopolska wystawa sztuki w ŁOKu /17 lutego-6 marca 2022
Ograniczyliśmy twórczość artystów do 1m2. Wystawa z nietypowego eksperymentu plastycznego.

Wystawa jest efektem swego rodzaju eksperymentu. Daliśmy wybranym artystom pole równe powierzchni kwadratu o boku 1 metra i sprawdziliśmy co na nim powstanie. Temat był dowolny.

Dlaczego 1m2?

Jak mówi pomysłodawca projektu, Marcin Sutryk - Metr kwadratowy to pole równe powierzchni kwadratu o boku 1 metra. Jest to jedna z podstawowych jednostek miary powierzchni. Taką właśnie powierzchnię dostali do swej dyspozycji artyści aby na nim stworzyć dzieło sztuki. Temat był dowolny. Każdy z biorących udział w wystawie artystów, ukazuje to, co go aktualnie interesuje, co go porusza, co mu „w duszy gra”. Warunek uczestnictwa w wystawie był jeden, zachowanie formatu kwadratu o boku 1m. Jeden to liczebnik rozpoczynający ciąg, serię. Zanim będzie dwa, trzy, czy czterdzieści cztery, najpierw musi być jeden. W tym sensie oznacza coś pierwszego, pierwotnego, początek. Jeden może określać również pewną całość, jednolity charakter czegoś, jedność. Pełnia może być organiczna, żywa, dynamiczna, składająca się z części, które się wzajemnie determinują tworząc całość. Dzieło sztuki to spójna struktura tworząca pewną całość, czyli coś, co jest definiowane poprzez wzajemną relację części do siebie i części wobec całości, co z kolei stanowi o jego tożsamości.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 lutego o godz. 19:00.

Ekspozycję w Galerii PROwizorium (ŁOK) można zobaczyć do 6 marca.

W wystawie biorą udział studenci kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych UPH w Siedlcach, zrzeszeni w kole naukowym EduArt oraz zaproszeni przez nich goście – między innymi wykładowcy i studenci z Wydziału Sztuki UTH w Radomiu.

Kuratorzy: dr Marcin Sutryk, Anna Karolkiewicz

Artyści biorący udział w wystawie: Michał Tomasz Borkowski, Bartosz Brzózek, Mariusz A. Dański, Edyta Dzierż, Andrzej S. Grabowski, Kuba Janyst, Klaudia Karpińska, Dominika Kochan, Anna Kossakowska, Aleksandra Kowalczyk, Łukasz Rudecki, Dariusz Skiermunt, Marcin Sutryk, Klaudia Walerowska, Paweł Witold Witkowski, Paweł Zakrzewski, Anna Zawalich, Maciej Tołwiński

Anna Karolkiewicz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe