Niedziela z teatrem: Śmieciaki ratują świat [FOTO]

  • 20 lutego 2022, 18:43
  • Tomasz Kanadys
Niedziela z teatrem: Śmieciaki ratują świat [FOTO]
W niedzielę 20 lutego 2022 roku na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się kolejny spektakl teatralny dla dzieci w cyklu „Niedziela z teatrem”. Tym razem było to przedstawienie „Śmieciaki ratują świat” w wykonaniu Teatru Tak.

„Śmieciaki ratują świat” to spektakl ekologiczny z elementami języka angielskiego. Poruszył w sposób przystępny dla wyobraźni dziecka, ważny i jakże aktualny temat dotyczący sytuacji naszej planety. Akcja działa się w niedalekiej przyszłości, w której na świecie żyją już tylko tytułowe Śmieciaki. Od nich dzieci dowiedziały się jak świat wyglądał kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, żeby go naprawić. Śmieciaki zastosowały w praktyce pojęcie recyclingu oraz segregacji śmieci według najnowszych zasad. Widownia zdała więc egzamin z segregowania śmieci! Śmieciaki podpowiedziały również dzieciom jak swoim postępowaniem mogą każdego dnia zostać eko-bohaterami. Na scenie wystąpiła także recyklingowa orkiestra, w której udział wzięli najmłodsi widzowie. Wszyscy uczestnicy wzięli też udział w Eko-Paradzie! Cały wytęp podszyty był przebojowymi piosenkami oraz humorem.

Już teraz zapraszamy do Łukowskiego Ośrodka Kultury na kolejny spektakl dla najmłodszych widzów. W niedzielę 13 marca 2022 roku wystąpi Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza w przedstawieniu „Kłamstwa Kozy”.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (69)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe