Wykład ŁUTW: Świat ziół dziko rosnących /25 marca 2022

  • 8 marca 2022, 19:06
  • Alicja Dymitruk
Wykład ŁUTW: Świat ziół dziko rosnących /25 marca 2022
Serdecznie zapraszamy słuchaczy Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykład pn. "Świat ziół dziko rosnących". Spotkanie odbędzie się 25 marca o g. 11.30 w Sali Widowiskowej ŁOK. Wykład poprowadzi dr hab. Grażyna Zawiślak.

dr hab. Grażyna Zawiślak ­­­­­­­– pracownik naukowo – dydaktyczny, adiunkt w Katedrze Warzywnictwa i Zielarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Ukończyła studia podyplomowe: Public relations w badaniach naukowych (WSEI Lublin), Menedżer promocji nauki (WSEI Lublin), Pedagogika specjalna – oligofrenopedagogika (UMCS), Zioła w Profilaktyce i Terapii (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu) oraz kurs Fitoterapia szczegółowa (IMK Katowice). Kierownik studiów podyplomowych Hortiterapia. Profil badawczy ukierunkowany jest na zagadnienia związane z roślinami zielarskimi. Obiektem zainteresowań jest także oddziaływanie przyrody na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka (hortiterapia).

„Świat ziół dziko rosnących” ukazuje najważniejsze surowce zbierane z naturalnych stanowisk z przeznaczeniem na cele lecznicze, przyprawowe i kosmetyczne. Wskazuje na pożyteczne chwasty (pokrzywa, mniszek, perz), nawiązuje do jadalnych owoców dziko rosnących oraz przedstawia zioła pozyskiwane z drzew i krzewów towarzyszących w życiu człowieka.

Alicja Dymitruk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe