Recytatorzy z ŁOK na "Ścieżkach Słów" w Siedlcach [FOTO]

  • 22 marca 2022, 20:00
  • Sławomir Żyłka
Recytatorzy z ŁOK na "Ścieżkach Słów" w Siedlcach [FOTO]
Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach w piątek 18 marca 2022 roku zaprosił do udziału w XIX Spontanicznym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Ścieżki Słów".

Turniej to impreza otwarta, adresowana do uczniów szkół średnich, studentów i dorosłych. Ma charakter „spontaniczny”, gdyż wystarczyło w dniu Turnieju zgłosić swój udział. Każdy z 16 wykonawców miał zaprezentować jeden tekst lub montaż tekstów – wiersz lub prozę – dowolnej treści i dowolnego autora polskiego lub zagranicznego. Wartość literacka i przesłanie utworów nie pozostawała bez wpływu na ocenę jurorów.

Najmłodszą uczestniczką tego wydarzenia była recytatorka Łukowskiego Ośrodka Kultury - Natalia Polkowska. Recytowała prozę Olgi Tokarczuk „W nocy z soboty na niedzielę". Kolejną uczestniczką turnieju, pochodzącą z łukowskiej instytucji kultury, była Emilia Orzeł. Zaprezentowała ona fragment opowiadania Trumana Capote’a „Śniadanie u Tiffany’ego”. Trzecim reprezentantem Łukowskiego Ośrodka Kultury na Ścieżkach Słów był Kacper Siwiak, który recytował prozę Tadeusza Słobodzianka „Historia Jakuba”.

Komisja XIX Spontanicznego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Ścieżki Słów” w składzie:
- Sylwia Flis – aktorka;
- Tadeusz Goc – animator kultury;
- Tomasz Bobak – aktor, popularyzator teatru,
po wysłuchaniu 16 recytatorów przyznała Główną Nagrodę i tytuł „Mistrz Żywego Słowa” – Patrycji Niedziółce z Domanic.

Miło nam poinformować, że II nagrodę i tytuł „Wicemistrz Żywego Słowa” otrzymał Kacper Siwiak z Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Chociaż prezentacje Natalii i Emilii nie były jeszcze mistrzowskie, to zrobiły niemałe wrażenie na publiczności. Sam udział w „Ścieżkach słów" był okazją do nowych doświadczeń. Gratulujemy świetnych występów Kacprowi, Natalii, Emilii oraz wszystkim pozostałym uczestnikom turnieju!!!

Nagrody pieniężne ufundował organizator – Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

Foto: Sebastian Gumiński i Łukowski Ośrodek Kultury.

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe