Koncert „Łukowiacy swojemu miastu”

  • 28.04.2018, 15:39 (aktualizacja 16.05.2018 16:15)
  • Tomasz Kanadys
Koncert „Łukowiacy swojemu miastu”
W niedzielę 22 kwietnia 2018 roku miał miejsce koncert „Łukowiacy swojemu miastu” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”.

Koncert odbył się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Na „Niedzielę z folklorem” zaprosili: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Podczas koncertu wystąpiły wszystkie grupy wiekowe zespołu a także absolwenci „Łukowiaków”. Na zakończenie koncertu odbyło się pożegnanie z najstarszymi członkami zespołu, którzy w tym roku kończą szkoły średnie.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” działa przy Łukowskim Ośrodku Kultury. Powstał we wrześniu 1999 r. Działa jako stowarzyszenie kulturalne założone przez rodziców. Obecnie członkami zespołu jest ponad 100 dzieci z Łukowa i powiatu łukowskiego - 4 grupy w wieku od 8 do 19 lat. W repertuarze zespołu znajdują się polskie tańce narodowe: polonez, krakowiak, kujawiak z oberkiem i mazur oraz regionalne tańce i przyśpiewki: lubelskie, rzeszowskie, podlaskie, kurpiowskie, śląskie, górali żywieckich, warmińskie, opoczyńskie i kaszubskie. Przy zespole funkcjonuje kapela muzyczna. Dyrektorem Zespołu jest Grzegorz Rzymowski. Za choreografię odpowiada Małgorzata Wardak. Za opracowania muzyczne i akompaniament odpowiada Stanisław Zarzycki, a za opracowania wokalne Wojciech Zielonka.

Zdjęcia: „Fotolipek” Grzegorz Lipiński.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (42)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe