Julia Semczuk i Maciej Radomyski laureatami 40. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej

  • 3 kwietnia 2022, 12:43
  • Sławomir Żyłka
Julia Semczuk i Maciej Radomyski laureatami 40. Wojewódzkiego Konkursu…
Recytatorzy Łukowskiego Ośrodka Kultury: Julia Semczuk oraz Maciej Radomyski zostali laureatami 40. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej w Lublinie.

Komisja w dniu 30 marca 2022 roku po obejrzeniu nagrań audio-video 50 recytatorów oraz 2 podmiotów z poezji śpiewanej z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego z terenu województwa lubelskiego, postanowiła przyznać nagrody, a tym samym zakwalifikować do eliminacji ogólnopolskich 9 wykonawców w kategorii recytacja oraz dwóch wykonawców w kategorii poezja śpiewana. W gronie laureatów - recytatorów znaleźli się: Julia Semczuk oraz Maciej Radomyski. Laureaci z Łukowskiego Ośrodka Kultury będą reprezentować teraz województwo lubelskie w eliminacjach XXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza, które odbędą się formie cyfrowej na podstawie nadesłanych nagrań audio-video. Lista laureatów eliminacji ogólnopolskich zostanie opublikowana w dniu 14 kwietnia 2022 roku. Koncert Laureatów XXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. J. Czechowicza odbędzie się 27 kwietnia 2022 roku w Muzeum Narodowym w Lublinie. Wręczenie dyplomów i upominków dla osób wyróżnionych w etapie wojewódzkim odbędzie się podczas Koncertu Laureatów. Konkurs zorganizowali: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie oraz Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży „TEATRIKON” z Lublina.

Julii i Maciejowi gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!!!

Sławomir Żyłka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe