Spotkanie szkoleniowo-warsztatowe „Zdrowie prokreacyjne - ważna sprawa” w Łukowskim Ośrodku Kultury

  • 8.05.2018, 13:18 (aktualizacja 28.05.2018 11:55)
  • Tomasz Kanadys
Spotkanie szkoleniowo-warsztatowe „Zdrowie prokreacyjne - ważna sprawa” w Łukowskim Ośrodku Kultury
Łukowski Ośrodek Kultury oraz Fundacja Świętych Joachima i Anny, działająca przy Centrum Medyczno-Diagnostycznym Sp. z o. o. w Siedlcach, zaprasza osoby w wieku prokreacyjnym 18-45 lat na bezpłatne spotkanie szkoleniowo-warsztatowe „Zdrowie prokreacyjne - ważna sprawa”. Spotkania te odbędą się w czwartek 17 maja 2018 roku i we wtorek 22 maja 2018 w godzinach 16:30-18:30 w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Specjaliści z zakresu położnictwa, dietetyki i psychologii podzielą się wiedzą w zakresie zdrowia i świadomego planowania rodziny. Uczestnicy otrzymają drobne upominki – torebki z materiałami szkoleniowymi (m. in. pendrive i długopis) oraz poczęstunek.

Zapisy do wtorku 15 maja 2018 roku w godz. 8:00-16:00 osobiście w sekretariacie ŁOK u Agnieszki Knapik-Bilskiej oraz pod nr tel 25-798-32-72.

Fundacja Świętych Joachima i Anny realizuje zadanie z zakresu zdrowia publicznego w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 pod nazwą „Organizacja konferencji i spotkań edukacyjnych popularyzujących wiedzę na temat zdrowia prokreacyjnego – wywiady, debaty, warsztaty, wykłady” (NPZ.CO6_2_3_a_2017) w ramach Działania 2. Prowadzenie edukacji zdrowotnej i działalności informacyjnej i profilaktycznej dotyczącej czynników endo- i egzogennych mających wpływ na zdrowie prokreacyjne kobiet i mężczyzn, przeciwdziałanie skutkom seksualizacji dzieci i młodzieży, zachowań ryzykownych, uzależnień behawioralnych, uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz kształtowanie postaw sprzyjających zachowaniom prozdrowotnym. Fundacja jest organizatorem spotkań edukacyjnych i konferencji popularyzujących wiedzę na temat zdrowia prokreacyjnego.

Grupą docelową są osoby w wieku prokreacyjnym 18-45 lat (studenci i dorośli).
EDUKACJA W ZAKRESIE ZDROWIA PROKREACYJNEGO
• definicja niepłodności, przyczyny, metody diagnozy, sposoby leczenia
• czynniki ryzyka niepłodności (wiek, palenie tytoniu, używki, dieta itp.)
• planowanie rodziny (aspekty medyczne planowania rodziny, w tym obserwacja cyklu miesiączkowego, zdrowie i higiena partnerów, przebieg ciąży, aspekty społeczne)
EDUKACJA ZDROWOTNA W KONTEKŚCIE RYZYKOWNYCH ZACHOWAŃ I CHORÓB PRZENOSZONYCH DROGĄ PŁCIOWĄ
• temat chorób i innych infekcji przenoszonych drogą płciową
• temat promocji zdrowia i profilaktyki (podkreślenie istotności regularnych badań profilaktycznych, w tym badań w związku z planowaną ciążą)
• aspekt społeczny i psychologiczny (dojrzewanie, macierzyństwo, relacje społeczno-kulturowe w rodzinie i społeczeństwie).
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej fundacji TUTAJ.

Zapraszamy :)

Tomasz Kanadys
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe