Dni Łukowa 2022. Zobacz kto wystąpi w naszym mieście!

  • 12 kwietnia 2022, 14:45
  • Bartosz Leśkiewicz
Dni Łukowa 2022. Zobacz kto wystąpi w naszym mieście!
Cleo i Baranovski to największe gwiazdy tegorocznych Dni Łukowa. Wydarzenie będące świętem naszego miasta, wraca do kalendarza miejskich wydarzeń po 2-letniej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Dni Łukowa 2022 zaplanowano 27 i 28 i 29 maja w kilku lokalizacjach na terenie miasta.

Już oficjalnie można mówić, iż Dni Łukowa ponownie odbędą się w naszym mieście. Pierwsze informacje dotyczące tegorocznej odsłony imprezy przedstawiono na specjalnie zorganizowanej i transmitowanej na żywo konferencji prasowej, która odbyła się w piątek 8 kwietnia. Podczas konferencji zaprezentowano zarys imprezy oraz sylwetki gwiazd, które wystąpią przed łukowską publicznością.

Gwiazdy, które pod koniec maja zagrają na scenie przy ul. Prusa powinny zadowolić większość mieszkańców. Jako pierwszy łukowską publiczność rozgrzeje w sobotę 28 maja zespół Barwy, który koncertował już w naszym mieście. Po ambitnym zespole na scenę wejdzie Daria, autorka piosenki „Paranoia”, z którą wystąpiła m.in. w krajowych eliminacjach do 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Gwiazdą pierwszego koncertowego dnia będzie Baranovski, zdobywca diamentowych i platynowych płyt oraz autor piosenek „Czułe miejsce”, „Nie mamy nic” i „Lubię być z nią”. W międzyczasie zabawę zapewni DJ Loui - uczestnik wielu festiwali muzyki klubowej, rezydent klubowy, specjalizujący się w muzyce house, deep house i nu-disco.

W niedzielę 29 maja w Łukowie swój autorski, emocjonalny i osadzony w indiepopowym klimacie materiał przedstawi natomiast duet wziętych songwriterów kryjących się pod pseudonimem Martin Lange. Muzycy w przeszłości produkowali utwory m.in. dla Michała Szpaka, Dawida Kwiatkowskiego i Reni Jusis, a ich singiel pt. „Kłamiesz” i liczne współprace zaprowadziły na największe polskie sceny klubowe i festiwalowe. 

Natomiast największą gwiazdą tegorocznych Dni Łukowa będzie piosenkarka i autorka tekstów Cleo. Wokalistka od kilku wyznacza trendy na polskiej scenie muzycznej, a jej utwory zdobywają nagrody na muzycznych festiwalach, takich jak „TOPtrendy”, „Lato Zet i Dwójki” czy „Polsat SuperHit Festiwal”. Cleo jest także zdobywczynią dwóch „Superjedynek” i dwóch nagród „Eska Music Awards”, a jej utwory „My Słowianie”, „Brać”, „Łowcy gwiazd” „Zabiorę nas”, „Za krokiem krok” i wiele innych oprócz pokrycia się statusem diamentowych i platynowych płyt, były już setki milionów razy odtwarzane w serwisach streamingowych, takich jak YouTube czy Spotify. Wokalistka wystąpi na scenie w Łukowie w niedzielę 29 maja.

Oprócz powyższych koncertów, w trakcie Dni Łukowa odbywać będą się inne wydarzenia o charakterze kulturalnym, sportowym czy rozrywkowym. W najbliższym czasie sukcesywnie publikowane będą informacje na temat szczegółów święta naszego miasta oraz atrakcji, jakie przygotowywane są dla mieszkańców.

ZAPIS KONFERENCJI:


 

Bartosz Leśkiewicz

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe