Koncert „Śpiewnik polski w Strasznym dworze”

  • 10.05.2018, 23:54 (aktualizacja 13.05.2018 16:29)
  • Tomasz Kanadys
Koncert „Śpiewnik polski w Strasznym dworze”
Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek, Fundacja Dariusza Stachury „CANTO PRO CLASSICA”, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie Karol Ciołek przy wsparciu Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego oraz Fundacji PKO Banku Polskiego zapraszają w piątek 11 maja 2018 roku o godz. 18:00 do hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie, ul. Partyzantów 15, na „Śpiewnik polski w Strasznym dworze”.

Jest to koncert na 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski, którego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych poprzez udostępnianie mieszkańcom kultury wysokiej, wyrabianie w społeczności potrzeby i chęci wspólnego świętowania.

„Śpiewnik polski w Strasznym dworze” w przemyślany i ciekawy sposób połączy najpiękniejsze arie z tej opery (m.in. „aria z kurantem” Stefana, dumka Jadwigi, aria Skołuby, arie Hanny i Miecznika) z utworami innych polskich kompozytorów. Cenieni śpiewacy operowi wcielą się w postacie Miecznika, Hanny, Jadwigi, Damazego, Stefana, Zbigniewa, Cześnikowej i Skołuby, a w dynamiczną akcję sceniczną, nawiązującą do historii opowiedzianej w libretcie opery, zostaną wplecione pieśni Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i innych polskich mistrzów oraz pieśni patriotyczne i wojskowe powstałe na przestrzeni wieków. Tytuł przedstawienia nawiązuje również do zanikającej tradycji wspólnego śpiewania. Solistom towarzyszyć będzie chór i orkiestra kameralna pod opieką tenora Dariusza Stachury. Wykonawcy (ogółem około 30 artystów w każdym wystąpieniu!) wystąpią w kostiumach nawiązujących do strojów z epoki, zostanie przygotowana scenografia nawiązująca do sali w stylu dworkowym: na wpół biesiadnej na wpół rycerskiej.

„Śpiewnik polski w Strasznym dworze” – to cykl koncertów na 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski, obejmujący realizację koncertów w różnych częściach Polski.

Wstęp wolny!!! Zapraszamy 

Tomasz Kanadys
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe