Miasto Łuków: Pamiętaliśmy o uchwaleniu Konstytucji 3 Maja

  • 6 maja 2022, 18:24
  • Tomasz Goławski UM
Miasto Łuków: Pamiętaliśmy o uchwaleniu Konstytucji 3 Maja
Delegacja Miasta Łuków wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody święta państwowego tradycyjnie miały miejsce w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Łukowie oraz na Placu Narutowicza. Miasto wystawiło też poczet z nowym, zaprezentowanym oficjalnie na jesieni ubiegłego roku sztandarem.

Oficjalne uroczystości z okazji święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Jerzy Cąkała. Oprawę muzyczną mszy, jak i późniejszych uroczystości zapewniła Łukowska Orkiestra Dęta pod batutą Tadeusza Bochmana. Miasto podczas święta reprezentowali burmistrz, radni miejscy oraz poczet sztandarowy. Obecni byli też mieszkańcy oraz przedstawiciele innych samorządów, parlamentarzystów, instytucji oraz organizacji społecznych.

Uroczystości upamiętniające 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja powróciły w znanym kształcie do Łukowa po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Ich finałem było złożenie kwiatów pod okolicznościową tablicą.

Tomasz Goławski UM

Zdjęcia (47)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe